• چهارشنبه ۴ اسفند ماه، ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 8912-1884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک کارشناس معماری:

سیستم ساخت و ساز خشک ، هزینه های سازه ساختمان را تا 30 درصد كاهش مي دهد

یک کارشناس معماری با اشاره به مزاياي استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک (دیوارهای ساخته شده از کناف) در ساخت ساختمان، گفت: عملکرد لرزه ای مناسب، کاهش هزینه های سازه ساختمان تا 30 درصد، دقت و سرعت اجرایی بالا، اجرای بسیار آسان، افزایش سطح مفید بنا به میزان تقریبی 10 درصد با توجه به ضخامت بسیار کم دیوارها، قابلیت ترمیم و تعویض و دسترسی و تعمیرات آسان تأسیسات از مزایای استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک در ساخت ساختمان است.

 

 

سیدهادی سید سجادی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان اظهار کرد: استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک در ساخت ساختمان موجب محافظت از آن در برابر حریق شده و همچنین مانع هدر رفت انرژی می گردد.

 

 

وی با اشاره به سبک بودن دیوارهای ساخته شده از کناف ابراز کرد: حداکثر وزن دیوارهای ساخته شده با سیستم ساخت و ساز خشک، 50 کیلوگرم است و این در حالی است که دیوارهای سنتی سفالی با حداقل وزن 150 کیلوگرم و دیوارهایی با آجر فشاری حداقل 260 کیلوگرن وزن دارند.

 

 

این کارشناس معماری با بیان اینکه دیوارهای جدا کننده، سقف های کاذب، دیوارهای پوششی و پوشش های محافظ تیر و ستون (در برابر حریق) از انواع سیستم های ساخت و ساز خشک هستند، گفت: در سیستم ساخت و ساز خشک صفحات به وسیله پیچ مخصوص بر روی زیرسازی نصب شده و سپس درز میان آنها به وسیله نوار ویتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می گردد که قابلیت اجرای رنگ، کاغذ دیواری، کاشی و دیگر پوشش ها را خواهد داشت.

 

 

سید سجادی با تاکید بر اینکه دیوارها و سقف ساخته شده از کناف، ساختمان را در برابر حریق محافظت می کند، افزود: در استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک برای ساخت ساختمان وزن ساختمان 30 تا 40 درصد کاهش پیدا می کند و این امر موجب کاهش تلفات ساختمان در هنگام زلزله خواهد بود.

 

 

وی با یادآوری اینکه در استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک حجم بتن مصرفی، وزن ساختمان و حجم میلگردها و ابعاد ستون های ساختمان کاهش می یابد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به مزایایی که استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک در ساختمان ها دارد طراحان ساختمان بیش از پیش به استفاده از این سیستم روی بیاورند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: