• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

در عرصه انتخابات، سیاه‌نمایی نکنیم


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: در عرصه انتخابات، سیاه‌نمایی نکنیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه کاندیداها و طرف‌داران آن‌ها از تخریب چهره دیگر کاندیداها پرهیز کرده و توانمندی‌ها و برنامه‌هایی که دارند رابیان کنند و از سیاه‌نمایی در عرصه انتخابات پرهیز کنیم، افزود: عده‌ای به گونه‌ای سیاه‌نمایی می‌کنند که انگار ۳۸ سال گذشته هیچ کاری در کشور صورت نگرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه سه‌شنبه هفته پیش رو مصادف با ۲۷ رجب، بزرگ‌ترین عید انسانیت، سالروز مبعث خاتم‌الانبیا، محمد مصطفی (ص) است، تصریح کرد: قرآن از بعثت پیامبر با عنوان نعمت بزرگ، بی‌بدیل و غیرقابل جایگزین نام برده است. هدف همه پیامبران، تشکیل حکومت الهی است که بر اساس حکمت و مصلحت فرد و جامعه است و سعادت دین و دنیا را در پی دارد.

 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به دوم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۵۸ ، سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفت و در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و ارزش‌های انقلاب و مقابله با دشمنان داخلی و خارجی و ضد انقلاب سنگ‌تمام گذاشتند.

 

وی افزود: با توجه به قانون اساسی کشور که نیروهای نظامی در زمان صلح و با توجه به تجربه و امکاناتی که دارند می‌توانند در عرصه سازندگی فعالیت داشته باشند، سپاه پاسداران نیز با تشکیل قرارگاه خاتم‌الانبیا وارد عرصه سازندگی کشور شد و تاکنون اقدامات قابل توجهی در کارنامه کاری خود دارد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان همچنین به دوم اردیبهشت سال ۵۹ سالروز اعلام انقلاب فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: انقلاب ما دینی، اسلامی و اعتقادی یعنی فرهنگی است و بر همین اساس باید همیشه پایش شود و باید مراقب باشیم در چارچوب اصلی خود قرار گیرد و روی ریل تنظیم شده توسط بنیان‌گذار انقلاب و اصول مترقی قانون اساسی حرکت کند و فرهنگ و آداب و رسوم مردم در این مسیر قرار گیرد و در این رابطه خوشبختانه انقلاب فرهنگی در عرصه‌های آموزشی، برنامه‌ریزی و ارتقای سطح علمی کشور انجام داده است.

 

خطیب نمازجمعه زنجان با اشاره به اتفاق ۵ اردیبهشت‌ماه سال ۵۹، گفت: این روز حادثه طوفان شن طبس برای هواپیماهای آمریکایی رخ داد و شکست حمله نظامی آمریکا را شاهد بودیم و یادآور شکست فضاحت‌بار اصحاب فیل بود که به دستور خدای متعال و با پرندگانی که به امر خدا دانه‌های شن را حمل می‌کرند رخ داد و در قرآن کریم نیز به آن اشاره شده است.

 

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه انقلاب ما مردمی است و نظام ما بر اساس مردم‌سالاری است، خاطرنشان کرد: مردم با حضور خود در عرصه انتخابات، سرنوشت کشور را رقم می‌زنند و باید همه در برابر قانون تسلیم بوده و در عرصه انتخابات از سیاه‌نمایی و تخریب کاندیداها پرهیز کنیم و در فضایی آرام و دوستانه هر کاندیدا و طرف‌دارن آن‌ها برنامه‌ها و قابلیت‌های خود را بیان کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: