• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-8191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

بهره‌گیری از روش‌های نوین آبیاری در کشت محصولات زراعی در خرم‌دره


رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره، از بهره گیری از روش‌های نوین آبیاری در کشت محصولات زراعی شهرستان خرم‌دره خبر داد.

 

علیرضا اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، تصریح کرد: استفاده بهینه از آب و افزایش تولید محصولات کشاورزی که به تامین امنیت غذایی منجر می‌شود از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است که بایستی به ترویج آن در کل جامعه توجه ویژه داشت.

 

وی تصریح کرد: با به کارگیری سامانه نوین آبیاری می‌توان علاوه بر کاهش هزینه‌ها، شاهد افزایش کیفیت و درآمد در بخش کشاورزی بود.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه مدیریت آبیاری مزارع و استفاده از روش‌های نوین آبیاری در جهت افزایش بهره‌وری مصرف آب آبیاری امری ضروری در بخش کشاورزی است، بیان کرد: یکی از مشکلات بزرگ در تولید گندم و سایر محصولات زراعی کمبود منابع آب است. بنابراین ضرورت استفاده بهینه از منابع آب موجود و قابل استحصال و افزایش کارایی مصرف آب امری اجتناب ناپذیر است.

 

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور در شهرستان خرمدره در محصولاتی همچون حبوبات، سبزی و صیفی و غلات این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

 

اسداللهی با اشاره به مهم‌ترین نتایج بهره‌گیری از روش‌های آبیاری میکرو در سطح مزارع شهرستان خرم‌دره، تاکید کرد: از مهم‌ترین این نتایج می‌توان به مصرف بهینه آب کشاورزی و کاهش اتلاف آب، بهره برداری بیشتر از واحد سطح و جلوگیری از رویش علف‌های هرز و مدیریت مناسب مزارع اشاره کرد.

 

وی با اشاره به اینکه توجه به عمومیت کاربرد روش‌های آبیاری سنتی در کشور ما و پایین بودن راندمان کاربرد آب در این روش‌ها برای اینکه به اهداف خود در جهت توسعه کشاورزی و بالا بردن میزان تولیدات کشاورزی دست‌یابیم بالاجبار بایستی از روش‌های نوین آبیاری (تحت‌فشار) استفاده نماییم، یادآور شد: با توجه به راندمان بالای این روش‌ها در کنار سایر مزایای آن می‌توانیم از آب محدود موجود سطح بیشتری را کشت کرده و با بالا بردن کارایی مصرف آب از طرف دیگر تولیدات کشاورزی خود را افزایش دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: