• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-8791-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

شهردار ماه‌نشان:

دپوی مکانیزه زباله ماه‌نشان امکان‌سنجی می‌شود


شهردار ماه‌نشان گفت: بخش خصوصی در حال بررسی و مطالعه دپوی مکانیزه زباله ماه‌نشان است.

 

منصور ملکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان با بیان این‌که از سال گذشته برای دپوی زباله ماه‌نشان در حال رایزنی با بخش خصوصی هستیم، اظهار کرد: چند سال پیش برای دپوی زباله ماه‌نشان با مشکلاتی از جمله نبود وسیله نقلیه مناسب مواجه بودیم ولی خوشبختانه از دو سال پیش این مشکل رفع شده است و حمل زباله به صورت سیستماتیک و مدرن صورت می‌گیرد. در خصوص زمان جمع‌آوری زباله نیز خوشبختانه شهروندان ماه‌نشانی به خوبی با کارگران شهرداری همکاری می‌کنند و همین مساله از انباشت زباله جلوگیری می‌کند.

 

این مسئول با اشاره به این‌که محل دپوی زباله، 10 هکتار وسعت داشته و حدود 7 کیلومتر با شهر ماه‌نشان فاصله دارد، ادامه داد: محل مذکور تا حدودی عمق دارد و کانال‌کشی شده است ولی متاسفانه هنوز فنس‌کشی نشده و همین مسئله زمینه اختلاط زباله و پراکندگی توسط حیوانات را فراهم می‌کند. از این‌رو یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری ماه‌نشان، فنس‌کشی محل دپوی زباله‌ها است.

 

وی با تاکید بر این‌که طرح دفع مکانیزه زباله ماه‌نشان، به بخش خصوصی پیشنهاد شده است، افزود: برای ماهنشان صرفه اقتصادی ندارد که زباله‌ها را تفکیک کرده و به مرکز استان بفرستد. با این وجود اگر دپوی زباله‌های این منطقه مکانیزه شود، تا حد زیادی از میزان آلودگی‌های زیست‌محیطی در اثر نفوذ شیرابه‌ها به بافت خاک کاسته می‌شود.

 

ملکی‌نژاد تصریح کرد: در حال حاضر مقرر است که بخش خصوصی میزان اعتبار لازم برای مکانیزه کردن دفع زباله را برآورد کرده و به انضمام طرح مطالعاتی در اختیار شهرداری قرار دهد. البته در حال حاضر شهرداری حتی اعتبار مورد نیاز برای فنس‌کشی منطقه را ندارد و زباله‌ها نیز گاهی سوزانده می‌شوند.

 

شهردار ماه‌نشان خاطرنشان کرد: ماهنشان شهر پرجمعیتی نیست و روزانه حدود 6 تن زباله تولید می‌کند. با این وجود ممکن است که دفن زباله طی سالیان متمادی آلودگی‌های زیست‌محیطی ایجاد کند. از این‌رو ما منتظر ارایه طرح برای دپوی مکانیزه زباله هستیم و به احتمال زیاد طرح پیشنهادی حداقل به 150 میلیون تومان اعتبار نیاز داشته باشد.

 

وی یادآور شد: روستاهای سریک و میرآخور که در حدود 6 کیلومتری ماهنشان مستقر هستند نیز زباله‌های خود را مشروط به رعایت موازین بهداشتی در محل دپوی زباله‌های ماهنشان تخلیه می‌کنند و فضای مستقلی برای دپوی زباله‌های خود ندارند. با این وجود خوشبختانه دپوی زباله‌های ماهنشان با مشکل خاصی مواجه نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: