• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-27014-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مرگ برای‌شان شوخی خنده‌داری بیش نبود


شهدا انسان‌هایی بودند که مرگ در برابرشان یک شوخی‌ بیش نبود، زیرا برای شهادت ساخته شده بودند نه مردن.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رضا سلیمانی در تاریخ 28 شهریور 47 در شهر ابهر در خانواده‌ای مذهبی و فرهنگی به دنیا آمد. بعد از گذراندن دوران کودکی پا به مدرسه گذاشت و در دبستان ابن‌سینا تحصیلات ابتدایی را پشت سر نهاد؛ سپس در مدرسه راهنمایی امیرکبیر و پس از آن در دبیرستان دکتر شریعتی به ادامه تحصیل پرداخت.

 

در ایام تحصیل چندین بار به‌عنوان شاگرد اول و ممتاز از مدرسه و معلمان خود جایزه دریافت کرد و چون از نعمت صوت خوش برخوردار بود ضمن آموزش تجوید و قواعد قرائت و نیز احکام و اصول عقاید و حدیث، در جلسات مذهبی در مسابقات مختلف قرآن شرکت کرده و چندین بار در مسابقات استانی مقام ممتازی را کسب نمود.

 

او اهل مطالعه بود و مطالعه کتاب‌های مذهبی را دوست داشت، نماز و روزه و دعاهای کمیل و توسل او ترک نمی‌شد، شجاع، درس‌خوان، مهربان، دلسوز و خوش خلق بود و به مال دنیا ارزشی قائل نبود‌. در سال ۱۳۶۲ اولین‌بار در جبهه جنگ شرکت کرد. بعد از آن فعالیت‌های خود را در زمین‌های فرهنگی و هنری، از جمله فعال کردن انجمن اسلامی دبیرستان و اجرای تئاتر و سرود و مطالعات آثار شهید مطهری متمرکز کرد و با فعالیت در پایگاه بسیج به گشت شبانه، آموزش قرآن، راه‌اندازی حلقه‌های معرفتی و برپایی مر اسم دعای کمیل و توسل در مسجد باب‌الحوائج اهتمام ورزید و با بهره‌گیری از اساتید به تقویت مبانی اعتقادی و عرفانی پرداخت.

 

وقتی که خود را آماده شرکت در کنکور و امتحانات سال چهارم دبیرستان می‌کرد، احساس تکلیف کرد که باید بهدفرمان امام در جبهه حضور یابد، بالاخره به آرزوی نهایی خود نائل و در تاریخ 12 اردیبهشت 65 در جبهه فاو در ادامه عملیات والفجر ۸ به دیدار یار شتافت و پیکر مطهرش بعد از تشییع در گلزار شهدای ابهر به خاک سپرده شد و پدر ایشان بعد از شهادت فرزند، منزل خود را تبدیل به حسینیه شهید رضا سلیمانی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: