• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-27214-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

20 تیرماه؛ آخرین مهلت ثبت‌نام بیمه تامین‌اجتماعی هنرمندان


رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام بیمه تامین‌اجتماعی هنرمندان، 20 تیرماه است.

 

معراج کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه آخرین مهلت ثبت‌نام بیمه تامین‌اجتماعی هنرمندان 20 تیرماه است، گفت: برای همه هنرمندان رشته‌های مختلف طبق سنوات گذشته‌ با اعمال شرایطی و دارا بودن شرایطی از صندوق اعتباری هنرمندان معرفی نامه‌ای داده می‌شود تا از طریق بیمه تامین‌اجتماعی نسبت به دریافت بیمه اقدام کنند.

 

رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، ادامه داد: این هنرمندان باید حائز شرایط باشند تا بتوانند نسبت به بیمه رایانه‌ای متقاضی شوند و بیمه‌شوندگان هر یک از رشته‌ها دارای شرایط خاصی هستند که می‌توانند به راهنمای بیمه هنرمندان در سایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رجوع کنند.

 

وی افزود: شرایط اختصاصی هر یک ار این گروه‌های هنری با توجه به شرایط و سوابق متفاوت است و برای مثال در مورد رشته گرافیک 10 اثر در حوزه گرافیک که الزاماً پنج اثر آن به چاپ رسیده باشد، یکی از شرایط آن است.

 

کرمی، شرایط بیمه هنرمندان برای گروه تجسمی که شامل رشته‌های نقاشی‌، نگارگری، عکاسی، خوشنویسی، کاریکاتور است را این گونه عنوان کرد: برگزاری سه نمایشگاه انفرادی در نگارخانه‌ها یا فرهنگ‌سراها زیر نظر وزارت ارشاد یا ارائه کارت دعوت یا پوستر نمایشگاه با تائیدیه از نگارخانه‌ای که نمایشگاه داشته شده است و داشتن مدرک کارشناسی هنر و گذشت پنج سال از آن (رشته خوشنویسی مدرک ممتاز) و یک نمایشگاه انفرادی از شرایط اتخاذ این بیمه است.

 

این مسئول، حداکثر سن را برای اتخاذ این بیمه برای آقایان ٥٠ سال تمام دانست و گفت: حداکثر سن برای خانم‌ها ٤٥ سال تمام است و درغیر این‌ صورت به ازای هر یک سال اضافه سن، دو سال سابقه بیمه نیاز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: