• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-7884-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

کشت پسته در 225 هکتار از اراضی استان زنجان


مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی زنجان گفت: سطح زیر کشت پسته در استان به 225 هکتار رسیده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بهنام اوجاقلو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 40 هکتار باغات پسته استان به مرحله باردهی رسیده است، اظهار کرد: باغات پسته استان زنجان فعلا جوان و جدیدالاحداث هستند و هم‌اکنون میزان باردهی آن‌ها در هر هکتار حدود 1275 کیلوگرم است؛ در واقع پیش‌بینی می‌شود که طی امسال، حدود 50 تن پسته از سطح باغات بارور استان برداشت شود.

 

این مسئول ادامه داد: در صورت آموزش بهره‌برداران برای مدیریت مطلوب باغ و رسیدن باغات به باروری کامل، انتظار می‌رود که میزان برداشت پسته در هر هکتار از باغات استان به 10 تن نیز برسد.

 

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر بالغ بر 84 هکتار به سطح باغات پسته در استان زنجان اضافه شده است، خاطرنشان کرد: به دلیل درآمدزایی بسیار خوب، پسته‌کاری در استان زنجان متقاضیان زیادی دارد. اما چون کشت آن در استان براساس نتایج تحقیقات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی انجام می‌گیرد فعلا طرح توسعه پسته کاری در استان به کندی پیش می‌رود.

 

اوجاقلو همچنین با اشاره به اینکه کشت پسته در استان به دلیل اینکه نهال‌ها در داخل گلدان‌های پلاستکی هستند محدودیت زمانی نداشته و تا اواخر خرداد نیز قابلیت کشت دارد، تصریح کرد: کشت پسته در سطح استان بر اساس مطالعات علمی پیش می‌رود و برداشت آن از اواخر مهرماه آغاز می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: