• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-24014-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

فرهنگ مصرف بهینه آب در سطح جامعه نهادینه شود


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: فرهنگ مصرف بهینه آب در سطح جامعه نهادینه شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در حاشیه بازدید از سد مشمپا که همراه با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان صورت گرفت، با بیان اینکه زحمات زیادی کشیده می‌شود تا سدی ساخته شده، آب جمع شده و با ساز و کارهای خاص تصفیه و به منازل شهروندان هدایت شود، تاکید کرد: با توجه به این تلاش‌ها باید فرهنگ مصرف بهینه آب در سطح عموم جامعه نهادینه و در این زمینه آموزش‌های لازم به شهروندان ارائه شود.

 

وی با بیان اینکه حجم آب ذخیره شده در پشت سد مشمپا 700 میلیون مترمکعب برآورد شده است، اظهار کرد: میزان 50 میلیون مترمکعب از آب این سد نیاز استان را برطرف می‌کند و باید تلاش کنیم سهم استان از این سد را افزایش و نیاز منطقه را تامین کنیم.

 

استاندار زنجان، سد مشمپا را سدی فرامنطقه‌ای توصیف کرد و گفت: این سد در حوزه جغرافیایی استان زنجان واقع شده است اما استان‌های دیگر نیز از آن بهره‌مند خواهند شد و انتفای آن فرااستانی است، لذا برای ساخت این سد در استان زنجان باید از ظرفیت و مشارکت سایر استان‌های ذی‌نفع نیز بهره لازم برده شود.

 

وی از هزینه‌کرد 120 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت سد مشمپا تا به امروز خبر داد و تاکید کرد: برای تکمیل این سد به 600 میلیارد تومان اعتبار با تعرفه و فهرست بهای سال‌جاری نیاز است که اگر بهترین شرایط اختصاص اعتبار را لحاظ کنیم با تخصیص سالانه 200 میلیارد تومان، سه سال زمان برای تکمیل آن نیاز است.

 

درویش‌امیری، اقدامات دستگاه‌های اجرایی و فنی در زمینه سدسازی در کشور را مورد تقدیر قرار داد و گفت: حساسیت‌ها و نظارت‌ها برای اتخاذ رویکردهای علمی و صحیح در فعالیت‌های عمرانی ضروری است و انجام یک پروژه عمرانی همواره باید با رعایت مسائل فنی مورد تاکید قرار گیرد.

 

وی، سرزمین ایران را ثروت تمامی ایرانی‌ها عنوان کرد و افزود: آب و زمین ثروت ملی کشور هستند و باید تلاش شود به شایستگی و با رویکرد درست از این نعمت‌های الهی استفاده بهینه صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: