• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-17214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

ارتقای مشارکت‌جویی دانش‌آموزان منجر به افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: ارتقای مهارت‌ها و ظرفیت‌های کار گروهی و مشارکت‌جویی در دانش‌آموزان منجر به افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود .

 

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه ارتقای توانمندی‌های دانش‌آموزان و ارتقای روحیه مشارکت جویی آنها، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را علی‌الخصوص در نوجوانان در پی دارد، اظهار کرد: دوره نوجوانی مقطع مهمی از زندگی است و فرد در جهت تکامل و تثبیت ارزش‌های اجتماعی حرکت می‌کند. از این رو با اجرای طرح‌های مدرسه محور، میزان مشارکت اجتماعی دانش‌آموزی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سنجیده می‌شود و زمینه برای شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان در قالب فعالیت‌های گروهی محقق می‌شود .

 

این مسئول ادامه داد: افزایش شناخت نسبت به مسائل و آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان، اصلاح نگرش در جهت جمع‌گرایی و کار گروهی، افزایش مهارت‌های کار گروهی و مشارکتی از عوامل ارتقای توانمندی‌های دانش‌آموزان به شمار می‌رود؛ در واقع ایجاد فضا برای تمرین و انجام فعالیت‌های جمعی، ایجاد سازگاری با محیط و اطرافیان و ابتکارات جمعی، همچنین توسعه شبکه روابط اجتماعی دانش‌آموزان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نوجوانان از اهداف کلی طرح‌هایی است که توسط بهزیستی در مدارس اجرا می‌شود .

 

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از نیازهای اساسی جامعه امروزی ما آموزش در همه مقاطع مختلف تحصیلی است، حفظ و ارتقای سلامت، بهبود رفاه و کیفیت زندگی بین دانش‌آموزان بسیار مورد اهمیت است و دانش‌آموزان می‌توانند با مشارکت‌های گروهی و آموزش در قالب مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی، نقش مهمی در کاهش خطرپذیری خود و همسالان در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی داشته باشند .

 

محمدی‌قیداری با بیان اینکه نوجوانان هر لحظه در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، خاطرنشان کرد: وظیفه مسئولان امر در این زمینه آگاه‌سازی، هدایت و رهنمودهای اساسی نوجوانان در مقابله با آسیب‌های اجتماعی است. در همین راستا پارسال یک طرح مدرسه محور در 25 کلاس در 10 مدرسه و 2 گروه جنسی دختران و پسران با تعداد 900 نفر دانش‌آموزش برگزار شد و امسال نیز مقرر است که در پایه تحصیلی هفتم، هشتم و نهم دوره متوسطه اول به عنوان گروه هدف به اجرا در آید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: