• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-17414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

جمع‌آوری بیش از 41 میلیارد ریال زکات در استان زنجان


معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان زنجان گفت: در چهار ماهه نخست امسال، بیش از 41 میلیارد ریال زکات در استان جمع‌آوری شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رضا حسنلو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه میزان زکات جمع‌آوری ‌شده طی این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال 111 درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: افزایش مشارکت مردم در برنامه‌های محرومیت‌زدایی کمیته امداد از رویکردهای اصلی این نهاد محسوب می شود؛ در واقع طرح‌های مختلفی به ‌منظور مشارکت خیران در برنامه‌های کمیته امداد در طول سال اجرا می‌شود و با مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد، زمینه خدمت‌رسانی اثربخش به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد فراهم می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: مشارکت خیران در برنامه‌های کمیته امداد موجب می‌شود که منابع قابل ‌توجهی برای ارائه خدمات مؤثر به جامعه هدف این نهاد تأمین شود. از این رو در تلاش هستیم تا با توسعه شبکه‌ها و زنجیره‌های مردمی و تعامل اثربخش با مؤسسات خیریه و مساجد، بسترهای مورد نیاز برای مشارکت اقشار مختلف جامعه را در برنامه‌های محرومیت‌زدایی کمیته امداد فراهم کنیم.

 

وی با اشاره به ظرفیت موجود در حوزه زکات برای بهره‌مندی جامعه هدف این نهاد، افزود: جمع‌آوری زکات از طرح‌های مهم اجرایی کمیته امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی است و زمینه خدمت‌رسانی مؤثر به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد را در بخش‌های مختلف فراهم می‌کند. رویکرد کمیته امداد در حوزه جمع‌آوری زکات نیز افزایش سهم نیازمندان از ظرفیت این واجب الهی است و تلاش می‌کنیم تا با تبیین صحیح نیازهای جامعه هدف و با رویکرد اقناعی، زمینه بهره‌مندی بیشتر خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را از ظرفیت بالای فریضه الهی زکات فراهم کنیم.

 

حسنلو خاطرنشان کرد: از مجموع زکات جمع‌آوری ‌شده طی چهار ماهه نخست امسال، 31 میلیارد ریال در قالب زکات فطره و بیش از 10 میلیارد ریال در قالب زکات واجب و مستحبی بوده است. همچنین برای جمع‌آوری 94 میلیارد ریال زکات طی امسال برنامه‌ریزی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: