• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-5691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر خبر داد:

افزایش ۱۷۷ درصدی پرداخت زکات در ابهر


مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر گفت: در چهار ماه نخست امسال هفت میلیارد و 164 میلیون ریال زکات در شهرستان ابهر جمع‌آوری شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 177 درصد افزایش داشته است.

 

محسن داودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات از وظایف شورای زکات است، اظهار کرد: بر اساس قانون زکات دبیرخانه شورای زکات در کمیته امداد مستقر بوده و این نهاد مسئولیت جمع‌آوری و هزینه کرد زکات را با همکاری اعضای این شورا بر عهده دارد .

 

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات، عنوان کرد: انجام تبلیغات محیطی، دیدارهای چهره به چهره با مودیان زکات و کشاورزان، برگزاری جلسات هم‌اندیشی زکات و استفاده از جراید و نشریات محلی برای توسعه فرهنگ پرداخت زکات از اقدامات دبیرخانه شورای زکات در حوزه فرهنگ‌سازی این فریضه الهی بوده است .

 

داودی یادآور شد: تعامل و همکاری با دستگاه‌های عضو شورای زکات به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود در این دستگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت مبلغان دینی از دیگر اقدامات کمیته امداد در بخش ترویج فرهنگ پرداخت زکات در جامعه است .

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر در ادامه از جمع‌آوری هفت میلیارد و 164میلیون ریال زکات در چهارماهه نخست امسال در شهرستان ابهر خبر داد و گفت: بر اساس آمارهای موجود میزان زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان ابهر در چهار ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 177 درصد افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به هزینه‌کرد زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان از ابتدای سال‌جاری، خاطر نشان کرد: کمک به تأمین جهیزیه چهار نوعروس نیازمند تحت حمایت کمیته امداد، پرداخت هفت مورد هزینه درمانی بیماران خاص، صعب‌العلاج و سرطانی و ساخت و تعمیر چهار منزل مسکونی مددجویی از محل زکات جمع‌آوری‌شده امسال انجام‌شده است.

 

داودی بیان کرد: از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان ابهر مبلغ یک میلیارد و 220 میلیون ریال نیز برای کمک به مرمت، بازسازی و ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه در روستاها از جمله خانه عالم، مسجد و حسینیه هزینه شده است .

 

وی بابیان اینکه رویکرد کمیته امداد بهره‌گیری از ظرفیت زکات برای کمک به رفع مشکلات و نیازهای خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در قالب زکات محرومین است، گفت: از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان ابهر پنج میلیارد و 944 میلیون ریال در قالب زکات محرومان جذب‌ شده است که این میزان در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 93 درصد افزایش دارد .

 

داودی عنوان کرد: خوشبختانه با همکاری مودیان و مبلغان زکات میزان بهره‌مندی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان ابهر امسال 83 درصد بوده و 17 درصد نیز در امور عام‌المنفعه هزینه شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: