• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-6091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره تاکید کرد:

ترسيم آينده بهتر، در گرو انتخاب رشته درست

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: انتخاب رشته درست و منطقی، مسیر زندگی و آینده روشن افراد را مشخص می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، لعیا جعفری شامگاه دیروز در بازدید از پایگاه مشاوره و انتخاب رشته کنکور سراسری دانش‌آموزان خرم‌دره با بیان اینکه دانش‌آموزان پس از پذیرفته شدن در آزمون سراسری در مرحله مهم انتخاب رشته تحصیلی قرار می‌گیرند، اظهار کرد: انتخاب رشته دانشگاهی، یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین مقاطع تحصیلی هر فردی است.

وی با تاکید بر اینکه انتخاب رشته نامناسب می‌تواند دارای تبعات منفی باشد، عنوان کرد: بی‌تفاوتی و بی‌اطلاعی نسبت به پیامدهای منفی انتخاب رشته نامناسب، می‌تواند آینده و توانایی جوانان را تحت‌تأثیر قرار دهد.

این مسئول یادآور شد: مواجه درست، سنجیده، منطقی و مدبرانه با این مرحله تحصیلی می‌تواند نویدبخش آینده و راهی مطمئن و کم دغدغه برای  آینده‌سازان کشورمان باشد.

جعفری عنوان کرد: انتخاب رشته تحصیلی به این دلیل حساس است که  کوچک‌ترین اشتباه، بی‌تدبیری، جوزدگی و برخورد و تصمیم‌گیری از سر احساس می‌تواند آرزوها و آمال فرد را دچار تهدید و ناکامی سازد.

وی با اشاره به اینکه در راستای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی از مباحث انتخاب رشته آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره اقدام به ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش آموزان کرده است، تصریح کرد: مشاوران متعهد و باتجربه در این پایگاه آماده ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره‌ای و نرم‌افزاری هستند.

جعفری با بیان اینکه علاقمندان می‌توانند جهت دریافت خدمات مشاوره‌ای در رابطه با دانشگاه‌ها، رشته‌ها، ظرفیت‌ها، رشته‌های متمرکز، نیمه‌متمرکز، شرایط رشته‌ها و دانشگاه‌ها به پایگاه مستقر در آموزش و پرورش (هسته مشاوره) مراجعه کنند، تصریح کرد: این پایگاه از 16 مردادماه فعالیت خود را آغاز کرده و تا 23 مرداد فعال خواهد بود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره خاطرنشان کرد: پایگاه انتخاب رشته شهرستان از ساعت 8 لغایت 21 عصر آماده ارائه خدمات به متقاضیان در محل اداره آموزش و پرورش است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: