• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-8084-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد:

پرداخت 658 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کشاورزی

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: پارسال طی طرح رونق تولید در استان زنجان، 658 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کشاورزی پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الله قصابی در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که امسال 57 واحد تولیدی کشاورزی استان در سامانه "بهین‌یاب" ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: تامین منابع مالی برای بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط، همچنین تامین منابع مالی برای طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در قالب سامانه «بهین‌یاب»، از جمله برنامه‌هایی است که در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولت قرار دارد و از سال گذشته در سراسر کشور در حال اجرا است.

این مسئول با بیان این‌که سال گذشته در مجموع به 178 واحد تولیدی کشاورزی در استان زنجان، 658 میلیارد و 994 میلیون ریال در قالب طرح رونق تولید تسهیلات پرداخت شده است، ادامه داد: ثبت‌نام واحدهای تولیدی در سامانه «بهین‌یاب» از 6 مردادماه آغاز شده است و تولیدکنندگان واجد‌شرایط باید در اولین فرصت نسبت به ثبت مشخصات و اطلاعات خود در سامانه اقدام کنند.

وی از آغاز به کار کمیته بررسی برای تایید اولیه طرح‌های ثبت شده در سامانه خبر داد و افزود: در اولین جلسه برگزار شده، پرداخت تسهیلات به 13 طرح از مجموع 57 طرح، به تصویب و تایید کمیته رسید؛ در واقع همه پرونده‌های کشاورزی ثبت شده در سامانه «بهین‌یاب» پس از بررسی‌های کارشناسی در واحدهای تخصصی، در کارگروه استانی متشکل از نمایندگان دستگاه‌های ذیربط و بانک‌ها به تصویب می‌رسند و برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

قصابی با بیان این‌که طی امسال طرح‌های نیمه‌تمام و طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در اولویت پرداخت تسهیلات خواهند بود، خاطرنشان کرد: تسهیلات طرح رونق تولید با سود و کارمزد 18 درصد پرداخت می‌شود. همچنین امکان پرداخت تسهیلات به طرح‌های دارای چک برگشتی و بدهی‌های غیرجاری از مزایای تسهیلات طرح رونق تولید به‌شمار می‌رود. البته چک برگشتی متقاضی باید از 25 درصد تسهیلات پرداختی کمتر بوده و بدهی‌های غیر جاری نیز از مجموع تسهیلات پرداختی کم‌تر باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: