• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-4787-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:

رسانه‌ها نقش مهمی در تبیین فرهنگ ایثار و شهادت دارند


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: باتوجه به جایگاه مهمی که رسانه‌ها در پیشبرد اهداف عالی کشورمان در عرصه‌های مختلف ایفا می‌کنند و در عرصه فرهنگ ایثار و شهادت نیز نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی کاظمی در بازدید از این خبرگزاری، اظهارکرد: خبرنگاران در جامعه از جایگاه بسیار مهم و ارزشمندی برخوردار هستند، خبرنگار می‌تواند با نقش آفرینی در سبک زندگی مردم، سیاست‌گذاری‌های کلان کشور و در عرصه‌های مختلف به‌خوبی تاثیرگذار باشد .

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران با پرداختن به حوزه فرهنگ ایثار و شهادت به‌دنبال نهادینه کردن این فرهنگ است که در این راستا با تشکیل شورای ترویج درصدد تعامل و ترویج این فرهنگ متعالی با همیاری و مشارکت سایر دستگاه‌ها هستیم .

کاظمی تصریح کرد: رسانه‌ها در حوزه ترویج و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند و به عنوان بازوان توانمند در این عرصه محسوب می‌شوند و به‌صورت متعهدانه در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی یادآورشد: در جامعه و بین دستگاه‌ها بنیاد شهید را به‌عنوان تنها متولی در حوزه فرهنگ و ایثار و شهادت تلقی می‌کنند؛ این درحالی‌ااست عموما دستگاه‌های اجرایی مکلف در معرفی این فرهنگ هستند.

کاظمی تصریح کرد: فرهنگ ایثار شهادت تنها معطوف به فضای جنگ نیست بلکه ایثار امروزه نمود اجتماعی گرفته است و در سایر عرصه‌ها نیاز به حضور فعال دارد که می‌توان انجمن‌های مختلف از جمله مهرانه زنجان را به عنوان مروج فرهنگ ایثار اجتماعی معرفی کرد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه برای رسیدن به اهداف خود باید به دنبال تحقق عمل و فکر جهادی باشد که مقام معظم رهبری تاکید جدی بر روی عمل و اقدام جهادی دارند که باید مسئولان بدان توجه داشته باشند.

کاظمی یادآورشد: امروزه ترویج فرهنگ ایثار شهادت یکی از نیازهای اصلی کشورمان محسوب می‌شود که در این مسیر خوشبختانه رسانه‌های تلاش موثری داشته‌اند به خصوص خبرگزاری ایسنا به‌عنوان مهمترین رسانه در این عرصه محسوب می‌شود که به جد و مخلصانه در این عرصه فعالیت می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: