• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-4085-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

اخلاق اسلامی باید در جامعه نهادینه شود

کارشناس امور دینی گفت: اسلام دین کامل در نزد خداوند محسوب می‌شود و برنامه کامل زندگی را به انسان ارائه کرده‌است و لازم است اخلاق اسلامی در جامعه از سوی متولیان دین ارائه شود.

حجت‌الاسلام علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اخلاق یکی از مهمترین موضوعات در دین اسلام محسوب می‌شود که دارای ارکان مشخصی است و عمل به این ارکان از سوی خداوند متعال و ائمه اطهار(ع) سفارش شده است.

وی افزود: زمانی‌که اخلاق در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود ولی متاسفانه امروزه به دلیل وجود سبک زندگی که نشات گرفته از فرهنگ غرب استاخلاق اسلامی تحت تاثیر قرار گرفته است.

محمدی تصریح کرد: صداقت، تواضع، غرور، خوشرویی، مواردی از اخلاق هستند که در اسلام بدان توجه زیادی شده است ولی لازم است که در جامعه اسلامی بین مسلمین به این ارکان توجه زیادی شود و در عمل بدان اصرار ورزیده شود که متاسفانه سبک زندگی به گونه‌ای شده که افراد برای رسیدن به اهداف دنیوی خود وادار به زیر پا گذاشتن اخلاق انسانی می‌شوند.

وی یادآورشد: صداقات یکی از موارد مهم در اخلاق اسلامی محسوب می‌شود که در مقابل دروغ قرار دارد. صداقت دارای اثرات معنوی و دنیوی زیادی است ولی متاسفانه جامعه وقتی بر پایه دروغ بنا نهاده شده باشده شاید صداقت در آن هیچ جایگاهی ندارد در نتیجه افراد برای پیشبرد اهداف خود متوسل به دروغ می‌شوند.

محمدی خاطرنشان کرد: امروزه بیشتر از هر زمان نیازمند نهادینه کردن اخلاق اسلامی در جامعه هستیم، کارشناسان و حوزویان نقش بسیار مهمی در تبین اخلاق اسلامی در جامعه دارند؛ چراکه عموم مردم آگاهی جامع و کامی از دین ندارند پس لازم است حوزه‌های علمیه به نقش و جایگاه خودشان در عمل کردن به دین واقف باشند تا شاهد رشد و توسعه اخلاق اسلامی در جامعه باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: