• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-15714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد:

برگزاری کلاس آموزشی طبخ آبزیان برای مربیان مدارس استثنایی


مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از برگزاری کلاس آموزشی طبخ آبزیان برای مربیان مدارس استثنایی  به منظور افزایش سرانه مصرف خبر داد.

 

محمود صیاد بورانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان با اشاره به این‌که تا‌کنون 15 کلاس آموزش طبخ آبزیان برای 490 نفرروز در استان برگزار شده است، اظهار کرد: در راستای افزایش سرانه مصرف ماهی در استان زنجان، برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود که برگزاری کلاس‌های آموزش طبخ آبزیان در مناطق مختلف استان یکی از تاثیرگذارترین آن‌ها به شمار می‌رود. در همین راستا، 62 نفر از مربیان مدارس استثنایی با نحوه فیله کردن ماهی، نحوه تشخیص ماهی تازه و پخت انواع غذاهای متنوع با استفاده از گوشت ماهی آشنا شدند .

 

وی بااشاره به این‌که سرانه مصرف ماهی در استان زنجان ۶.۵ کیلوگرم و در کشور ۱۱ کیلوگرم است، ادامه داد: به منظور ارتقای سرانه آبزیان و گنجاندن این پروتئین مفید در سبد غذایی خانواده‌ها، آن عده از دستگاه‌هایی که تمایل دارند روش‌های مختلف طبخ انواع آبزیان را آموزش ببینند، می‌توانند جهت هماهنگی و برگزاری کلاس با شماره تلفن 33137343 تماس بگیرند .

 

بورانی از وجود بیش از ۷۰۰ مزرعه آبزی‌پروری در استان زنجان خبر داد و یادآورشد: تعداد این مزارع طی امسال افزایش خواهد یافت. این در حالی است که 2153 نفر به صورت مستقیم در حوزه آبزی‌پروری استان صاحب شغل شده‌اند و در آمد سالانه این افراد در مجموع بالای ۱۵۰ میلیارد تومان است. همچنین ماهیان استان زنجان به کشورهای روسیه، عراق، افغانستان، ترکیه و پاکستان صادر می‌شود .

 

مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان این‌که ماهنشان، زنجان و ایجرود از بیشترین میزان تولید ماهی در استان برخوردارند، تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد مزارع آبزی‌پروری استان زنجان به تجهیزات مکانیزاسیون مجهز است و توجه به آن باعث توسعه آبزی‌پروری در سطح گسترده می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: