• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-9584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک فعال اقتصادی عنوان کرد:

صادرات نوار آبیاری قطره‌ای؛ زمینه ای برای همکاری اقتصادی با آفریقای جنوبی


یک فعال اقتصادی استان زنجان گفت: با توجه به ظرفیت خوب استان زنجان در تولید نوار آبیاری قطره‌ای، می‌توان وارد تعامل اقتصادی با آفریقای جنوبی شد .

 

علی شاهمرادی در حاشیه دیدار سفیر آفریقای جنوبی با تعدادی از فعالان اقتصادی استان زنجان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان اظهار کرد: حضور سفیر کشورهای مختلف که امروز شاهد حضور سفیر آفریقای جنوبی در زنجان هستیم، فرصت خوبی برای معرفی قابلیت‌های اقتصادی فعالان عرصه صنعت  برای ایجاد زمینه‌های همکاری است .

 

وی که در عرصه تولید سیستم آبیاری کشاورزی فعالیت دارد، افزود: ایران یکی از تولیدکنندگان مطرح در زمینه آبیاری است که با توجه به وجود نفت و پتروشیمی و صنایع پلیمری، فرصت خوبی برای فعالیت در این زمینه صنعتی فراهم شده و قیمت تمام شده تولید سیستم آبیاری مقرون به صرفه باشد .

 

وی با بیان اینکه توجه به کیفیت تولید محصولات باعث ایجاد رضایت در مصرف‌کنندگان خواهد شد، افزود: توجه به کیفیت و همچنین قیمت تمام شده مقرون به صرفه موجب ایجاد زمینه رقابت با کشورهای مطرح در زمینه تولید نهاده‌های شده است .

 

شاهمرادی با اشاره به زمینه همکاری با آفریقای جنوبی خاطرنشان کرد: لوله‌های پلی‌اتیلن به دلیل حجیم بودن شاید توجیه اقتصادی برای صادرات به آفریقای جنوبی نداشته باشد ولی در زمینه نوار آبیاری قطره‌ای پتانسیل خوبی در استان زنجان و همچنین کشور برای صادرات وجود دارد .

 

این کارآفرین اقتصادی تاکید کرد: با توجه به اینکه نوار آبیاری قطره‌ای به صورت فصلی استفاده می‌شود و در هر دوره کشت، مصرف‌کننده ناچار به تعویض آن است بر همین اساس می‌توان بازار دایمی و خوبی برای عرضه این محصول پیش‌بینی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: