• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-12491-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رئیس منابع‌طبیعی ماه‌نشان:

بیش از 2000 هکتار از مراتع ماه‌نشان بیمه شد


رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ماه‌نشان گفت: طی شش ماه نخست امسال 2600 هکتار از مراتع ماه‌نشان بیمه شده است.

 

علی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: امسال ۲۸ هکتار از مراتع شهرستان ماه‌نشان تبدیل به دیم‌زار کم‌بازده شده است و ۳۵۰ هکتار از مراتع نیز تحت نظارت بر محصولات فرعی قرار گرفته است. این در حالی است که دریافت خسارت ماده ۵۵ و ۴۴ – ۲۶ بیش از ۸۹۰ میلیون ریال و تخلف از ماده ۴۴ – ۵ نیز 1385 واحد دامی برآورد شده است.

 

وی از مدیریت ۶۰ هزار هکتار از اراضی مربوط به چرای دام خبر داد و افزود: طی نیمه نخست امسال ۱۰ مورد حریق به مساحت بیش از ۵۸ هکتار در مراتع این شهرستان روی داده است و ۱۴ فقره خلع‌ید به مساحت ۲۳۰ هکتار صورت گرفته است . همچنین خوشبختانه ساخت دیوار حفاظتی روستای خیرآباد با حجم ۹۴۰ متر مکعب با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال از دیگر اقدامات صورت گرفته طی امسال به شمار می‌رود.

 

داداشی خاطرنشان کرد: شخم زمین های ملی و درآمد حاصل از آن به لحاظ شرعی حرام است و در عین حال شکواییه اداره منابع طبیعی در برخورد با متصرفان انفال، توسط دادگاه و مراجع قانونی در اولویت و مورد برخورد قانونی قرار می‌گیرد.

 

رئیس منابع‌طبیعی ماه‌نشان تصریح کرد: در صورتی که اداره منابع طبیعی موفق به رفع تصرف اراضی ملی و احیای زمین مورد کشت نشود، کشاورز را در جریان مراحل قانونی و اعاده خسارت قرار می‌دهد و این درحالی است که کشاورز می تواند محصول کاشته شده در آن سال زراعی را برداشت کند.

 

به گزارش ایسنا، کل مساحت شهرستان ماهنشان 287 هزار هکتار است که از این میزان 217 هزار هکتار اراضی ملی و مراتع شهرستان، 1000هکتار جنگل طبیعی و 192 هزار هکتار دارای سند منگوله دارند که طبق اسناد موجود این اراضی مربوط به دولت و سازمان جنگل‌ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: