• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5187-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان:

طراحی‌ها و تولیدات‌مان، شناسنامه عصر ما باشد


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان تاکید کرد: طراحی و تولیدات باید شناسنامه عصر ما باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یحیی رحمتی در سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در صنایع‌دستی که در سالن شهید شهریاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه هویت‌بخشی به زمان در محصولاتی که تولید می‌کنیم یکی از اهداف اصلی این نشست به‌شمار می‌رود، افزود: به دنبال این هستیم که طراحی صنعتی صنایع‌دستی را با هدف تطابق ذهنیت طراح با هویت ایرانی، شکل دهیم.

 

وی با اشاره به اینكه ایران یكی از سه كشور اول جهان در تنوع محصولات صنایع‌دستی است، تصریح کرد: اگر شما بخواهید از عمق تاریخی و فرهنگی یك ملت مطلع شوید می‌توانید از صنایع‌دستی آن كشور این عمق را دریابید. ایران به لحاظ تنوع بالای محصولات صنایع‌دستی یكی از سه كشور برتر تنوع محصولات صنایع‌دستی در دنیا است.

 

این مسئول در ادامه با یادآوری اینکه تخصصی كردن تولیدات و در واقع هدفمند كردن پروسه تولید از مواردی است كه باید به آن پرداخته شود، اظهار کرد: اما متاسفانه به واسه اینكه ما نتوانسته‌ایم نیاز در محصولات جدید صنایع‌دستی ایجاد كنیم و طراحی به گونه‌ای باشد كه اصالت اثر نیز حفظ شود، نتوانسته‌ایم در آن جایگاه اصلی خود در جهان قرار گیریم.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با بیان اینکه یکی از ضرورت‌های امروز در بحث صنایع‌دستی، حفظ ارزش‌های سنتی در این زمینه است، ادامه داد: طراحان باید در آثار خود، وابستگی نقطه جغرافیایی اثر را نشان دهند و در واقع طراحی‌ها و تولیدات ما باید شناسنامه عصر ما باشد. همچنین هویت‌بخشی به زمانی كه در آن زندگی می‌كنیم در محصولات صنایع‌دستی هدف اصلی ما از برپایی نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع‌دستی است.

 

به گزارش ایسنا، سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنعتی در صنایع‌دستی با حضور 45 دانشجو از 8 دانشگاه كشور و اساتید برجسته طراحی صنعتی ایران برای سومین سال متوالی در شهر زنجان در حالی برگزاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: