• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-29814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد:

اجرای طرح ضیافت مهربانی از اولین روز ماه مبارک رمضان


مدیرکل بهزیستی استان از اجرای طرح ضیافت مهربانی از اولین روز ماه مبارک رمضان خبر داد.


محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طبق سنت حسنه و در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، بهزیستی استان زنجان طرح ضیافت مهربانی را اجرا می‌کند. در این طرح که از اول ماه مبارک رمضان به اجرا در می‌آید، مسئولان هر شب در منزل یکی از مددجویان که دارای مشکلات عدیده هستند، حضور بهم رسانده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار می‌گیرند .


این مسئول با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین رویکردهای سازمان بهزیستی، خدمت‌رسانی به خانواده‌های نیازمند، معلولان و زنان بی‌سرپرست است، ادامه داد: اکرام محرومان و مستمندان در دین مبین اسلام تاکید شده است و این مهم، باعث ریشه‌کنی فقر در جامعه و برقراری عدالت می‌شود؛ در واقع آگاه‌سازی جامعه با خدمات گسترده و متنوع سازمان، ایجاد امید و حس نوع‌دوستی در دل مددجویان، همچنین تقلیل و رفع مشکلات معلولان و مددجویان از اهداف اصلی این طرح است.


وی با تاکید بر این‌که استان زنجان یکی از استان‌های مذهبی است و از وجود خیران برخوردار است، تصریح کرد: این طرح می‌تواند در رفع مشکلات مددجویان بهزیستی موثر باشد و خیران می‌توانند در راستای تأمین هزینه‌های معیشت، هزینه درمان، مسکن، اشتغال، تحصیل، ازدواج و ... به مددجویان بهزیستی کمک کنند.


محمدی با اشاره به نقش کلیدی و پررنگ خیرین در راستای اهداف خیرخواهانه به جامعه هدف بهزیستی، خاطرنشان کرد: بهزیستی در تلاش است تا بتواند معلولان و مددجویان خود را به استقلال و خودکفایی برساند و این قشر از این طریق ضمن کسب استقلال، عزت نفس خود را بازیابند . باتوجه به وظایف قانونی سازمان بهزیستی در حمایت و رسیدگی به امور مددجویان و توان‌خواهان تحت پوشش و نظر به کمبود امکانات این سازمان، ضروری است که با بهره‌گیری از توان آحاد جامعه از طریق جلب وجذب کمک‌ها، شرایط برای رشد وبالندگی معنوی، اجتماعی و اقتصادی جامعه کم‌برخوردار فراهم شود .


مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به کمک 2 میلیارد ریالی خیران در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی به مددجویان بهزیستی طی پارسال، یادآور شد: تکیه بهزیستی بر نیات خیر مردم است و عموم مردم می‌توانند به صورت نقدی و غیر نقدی و کمک‌های داوطلبانه در رفع مشکلات جامعه هدف بهزیستی سهیم باشند.


وی تصریح کرد: پارسال 67 نفر از مدیران و مسئولان استانی و نمایندگان مجلس در برنامه ضیافت مهربانی بهزیستی شرکت کردند. در حال حاضر نیز بیش از150 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان زنجان بوده و از خدمات مستمری ، موردی و سایر امکانات بهره‌مند می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: