• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-29914-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان:

انشعاب برق غیرمجاز روستاها چالش شده است


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: انشعاب برق غیرمجاز روستاها به چالش تبدیل شده است.


علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر ترویج فرهنگ صحیح اصلاح الگوی مصرف انرژی برق در تابستان، اظهار کرد:   اشاعه فرهنگ درست مصرف و اصلاح سبک زندگی اسلامی به دور از اسراف در جامعه مهم بوده   و بر امر به معروف ونهی از منکر در حوزه حفاظت از بیت‌المال (نعمت برق) و همچنین عدم آسیب به شبکه‌های ارزشمند توزیع برق   باید مورد توجه قرار گیرد.

 

این مسئول با اشاره به استفاده از انشعاب برق غیرمجاز به خصوص در روستاهای استان، ادامه داد: این مهم به چالش بزرگی تبدیل شده است و طبق احکام اسلامی و توصیه‌های بزرگان دین هرگونه بهره‌برداری غیرقانونی از بیت‌المال حرام بوده و گناه محسوب می‌شود و معضل برق‌های غیرمجاز از این موضوع مستثنی نیست.

 

وی افزود: صنعت برق از جمله صنايع زير بنايي است كه گردش چرخ‌هاي اقتصادي، توسعه صنعتي و تامين رفاه اجتماعي به استمرار آن متكي است . از طرف ديگر با افزايش قابل  توجه مصرف انرژي الكتريكي به خصوص در سال‌هاي اخير و با وجود كمبودهايي كه در تامين منابع لازم در اين زمينه به چشم مي خورد، لزوم تبيين و اجراي راهكارهاي بهينه‌سازي مصرف انرژي الكتريكي بيش از پيش احساس مي‌شود. باتوجه به اينكه مشتركين صنعتي استان زنجان سهم 52 درصدي مصرف انرژي برق استان را به خود اختصاص داده‌اند، نقش عمده‌اي در كنترل پيک بار انرژي برق ايفا می‌كنند.

 

علیزاده خاطرنشان کرد: ماهيت مصرف برق در بخش صنعت به گونه‌اي است كه اين بخش مي‌تواند در زمان پيک بار شبكه، حداقل بار و انرژي را استفاده كند و حداكثر مصرف خود را به زمان غير پيک بار شبكه منتقل کند و از طرف ديگر حساسيت مصرف‌كننده صنعتی نسبت به خاموشی‌ها و  قطع برق بيش از ساير مصرف‌كنندگان است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: منطقي است بارهاي صنعتي به منطقه‌اي حركت كنند كه حداقل امكان قطع انرژي برق وجود داشته باشد. بر اين اساس اعمال سياست‌هاي مديريت مصرف در بخش صنعت ضروري به نظر می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: