• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-30214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته‌ امداد استان زنجان خبر داد:

برگزاری طرح قرآنی ترنم نور برای مددجویان زنجانی


مدیرکل کمیته‌امداد استان زنجان از برگزاری طرح قرآنی ترنم نور برای مددجویان زنجان خبر داد.


هدایت صفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با هدف بهره‌مندی خانواده‌های تحت حمایت از آثار معنوی قرآن کریم، شناسایی استعدادهای قرآنی، فراهم کردن زمینه ارتقای آنان و گسترش فرهنگ توجه به ترجمه و مفاهيم قرآن کریم، طرح قرآنی ترنم نور طی ماه مبارک رمضان برگزارمی‌شود .


وی با بیان این‌که یکی از شاخص‌های توانمندسازی مددجویان تحت حمایت، تقویت باورهای دینی و معنوی، افزایش اعتمادبه‌نفس و روحیه خود باوری در آنان است، ادامه داد: برای رسیدن به این هدف، برنامه‌های مختلفی در حوزه فرهنگی کمیته‌امداد اجرا می‌شود و برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح فکری فرهنگی مددجویان، یکی از برنامه‌های مهم حوزه فرهنگی این نهاد است.

 

صفری افزود: ارائه آموزش‌های متناسب با گروه‌های مختلف مددجویی از برنامه‌های کمیته امداد استان زنجان در حوزه فرهنگی است وهمزمان با شروع ماه مبارک رمضان ، برنامه‌های آموزشی قرآن کریم در قالب طرح «ترنم نور» با همکاری مؤسسات قرآنی درهمه شهرستان‌ها برگزار می‌شود .

 

مدیرکل کمیته‌امداد استان زنجان خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح، بهره‌مندی خانواده‌های مورد حمایت از آثار معنوی قرآن کریم، شناسایی استعدادهای قرآنی و فراهم کردن زمینه ارتقای آنان و معرفی به جامعه قرآنی، گسترش فرهنگ توجه به ترجمه و مفاهيم قرآن کریم و فراهم کردن زمینه حفظ آیات، تدبر در آن‌ها و توانایی بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن است.

 

وی اجرای این طرح را موجب احیای فرهنگ دینی، ترویج، تبلیغ و اعتلای فرهنگ قرآنی و گسترش فضایل اخلاقی در زندگی مددجویان تحت حمایت عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح، سطح بینش و باورهای دینی و مذهبی جامعه هدف از طریق انس بیشتر با قرآن ارتقا می‌یابد .

 

صفری خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی، برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان تحت حمایت در کلاس‌های تابستانی و کانون فرهنگی، اجرای طرح شوق زیارت، ارائه آموزش‌های مشاوره‌ای و پیشگیری از اعتیاد و برگزاری کلاس‌های عفاف و حجاب از دیگر برنامه‌های مهم کمیته‌امداد استان زنجان طی سال جاری است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: