• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-30314-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان عنوان کرد:

رشد 4.2 درصدی جمعیت دانش‌آموزان ابتدایی استان در شش سال اخیر


معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: نرخ رشد جمعیت دانش‌آموزی دوره ابتدایی استان در شش ساله اخیر 4.2 درصد است.


اصغر بیات در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: هر نوع موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان در چارچوب سلامت روانی و جسمانی آنان است و شرط رسیدن به آن لذت و رضایت و شادی کودکان در فرایند آموزش و تربیت است همچنین موثر بودن آموزش مستلزم طراحی کنش‌های تربیتی است که امکان تلفیق آموزش و پرورش را فراهم می‌سازد.

 

این مسئول با اشاره به گزارش‌های آماری درخصوص روند رشد جمعیت دانش‌آموزی و نرخ رشد جمعیت دانش‌آموزی دوره ابتدایی استان، ادامه داد:نرخ رشد جمعیت دانش‌آموزی دوره ابتدایی استان در شش ساله اخیر 4.2 درصد بوده که این رشد مستلزم مدیریت مناسب منابع انسانی و فضا در سال‌های تحصیلی آینده خواهد بود.

 

  وی افزود: اقدامات لازم در این خصوص با همراهی معاونت‌های دیگر و مناطق و نواحی انجام گرفته و دوره ابتدایی استان از جهت تامین نیروی انسانی و فضا برای سال تحصیلی آینده با کمترین چالش مواجه خواهد شد.

 

بیات خاطرنشان کرد: در گذشته آموزش و پرورش مبتنی بر ترس، تنبیه و تربیت بود ولی امروز باید سیستم آموزشی مبتنی بر چهار اصل لذت، شادی، رضایت و آزادی باشد و کسی که قرار است یاد بگیرد باید این چهار اصل برای او برقرار باشد تا یادگیری صورت گیرد.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: دانش‌آموزان با سه حس و در سه گروه وارد مدرسه می‌شوند، گروهی با حس همکاری، گروهی با حس جنگ و ستیز و گروهی با حس رقابت، چنانچه حس همکاری تقویت در بین دانش‌آموزان تقویت شود و برنامه‌ها به سمت تثبیت این حس پیش رود آن زمان است که می‌توان گفت تعلیم و تربیت متعالی صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: