• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

زنجان جایگاه خوبی در صنعت نساجی دارد


معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: زنجان قطب صنعت نساجی کشور است و جایگاه خوبی را در سطح کشور دارد.


علی کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، در رابطه با صنعت نساجی استان زنجان، اظهار کرد: زنجان قطب صنعت نساجی کشور است و در این صنعت جایگاه خوبی را در سطح کشور دارد.

 

این مسئول ادامه داد: صنعت نساجی استان، صنعتی جوان و پویا بوده و این صنعت در استان موقعیت خوبی نسبت به استان‌های دیگر دارد و نسبت به سایر استان‌ها صنعت جوان و مدرنی به‌شمار می‌رود.

 

وی افزود: استان زنجان در بحث اشتغال‌زایی در صنعت نساجی موقعیت خوبی دارد و خوشبختانه در استان زنجان درصد اشتغال در صنعت نساجی خوب است که در این میان باید دولت بر این امر اذعان داشته باشد که حمایت از صنعت، یعنی توسعه اشتغال و اقتصاد و باید برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی شود.

 

کلانتری با اشاره به مزایای بالای سرمایه‌گذاری در صنعت نساجی، خاطرنشان کرد: این صنعت ارزش‌افزوده به نسبت بالایی را تولید می‌کند و نسبت به سرمایه‌گذاری که در آن می‌شود اشتغال نسبتا بالایی را تولید می‌کند و در صورت تمرکز بر صادرات ارزآوری بسیار مطلوبی دارد.

 

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: کشور ترکیه درآمد چند ده میلیاردی دلاری از پوشاک، منسوجات و تولیدات چرم دارد که بی‌شک این صنعت سهم عمده‌ای در قرار گرفتن این کشور بین 20 اقتصاد بزرگ دنیا دارد و کشورهای توسعه‌یافته و در حال‌توسعه‌ای همچو ویتنام، چین و هند نیز هر کدام بهره‌های بسیاری از سرمایه‌گذاری در این صنعت می‌برند.

 

وی تصریح کرد: توسعه صنعت نساجی در استان زنجان نیاز به حمایت و توجه جدی دارد؛ چرا که اشتغال در صنعت نساجی جزو پرکاربردترین اشتغال‌ها است و صنعت نساجی استان ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد و توانسته است تاکنون در این زمینه دستاوردهای خوبی داشته باشد، به طوری که با ایجاد واحدهای ریسندگی، رنگرزی و بافندگی در استان توانسته است حرفی برای گفتن داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: