• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4987-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

رفتار جامعه توحیدی بر مبنای محتوای قرآن باشد


استاندار زنجان گفت: مفاهیم ارزنده قرآنی و دینی ابتدا باید در زندگی شخصی و سپس در زندگی اجتماعی نمود پیدا کند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه دیروز در همایش تجلیل از نفرات برگزیده آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن و تجلیل از موسسات برتر قرآنی، اظهار کرد: تشنگی و گشنگی یکی از نمودهای ظاهری ماه مبارک رمضان است اما در اصل باید فضیلت‌های بسیار مهم آن، از جمله درک جامعه‌ای که مردمانش گرفتار گرسنگی و فقر هستند را دریابیم .


وی، جامعه ما را جامعه‌ای خداپرست و توحیدی توصیف کرد و افزود: جامعه توحیدی که اساس و فرهنگ آن قرآن است باید با جوامع شیطان‌پرستی سراسر متفاوت باشد و در آن مبتنی بر اخلاق و مفاهیم و محتوای قرآن رفتار شود .


استاندار زنجان خاطرنشان کرد: اگر یک ماه رمضان را سپری کنیم اما اخلاق اسلامی، مهربانی، برادری، مودت و احسان در جامعه کمرنگ شود تنها بر معیار تشنگی و گشنگی این ماه مبارک تکیه کرده و از فضیلت‌های آن غافل شده‌ایم .


وی با تاکید بر اینکه مفاهیم ارزنده قرآنی و دینی ابتدا باید در زندگی شخصی و سپس در زندگی اجتماعی نمود پیدا کند، عنوان کرد: اگر فرهنگ صداقت، راستگویی و مهربانی را در زندگی شخصی تمرین نکنیم این مسائل در جامعه جا نمی‌ افتد .


درویش‌امیری، قرآن را چراغ هدایت بشر خواند و گفت: کشوری که دین رسمی آن شیعه و کتاب آسمانی آن قرآن است نباید گرفتار بداخلاقی، دروغ‌گویی و سایر رفتارهای بد باشد .


وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان در بیش از ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار نقطه کشور محفل قرآنی برگزار شده است، ابراز کرد: شادی تنها به معنی پایکوبی نیست گاهی درک صحیح و فهم قرآن هم پیام شادی دارد .


تقویت فراگیری قرآن در بین نوجوانان و جوانان


در ادامه این جلسه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: در سال ۹۶ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت را به عهده ادارات اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کرد که اسفند سال گذشته 3642  نفر در استان زنجان در این رقابت‌ها شرکت کردند .


فاطمه کرباسی تعداد آقایان و بانوان شرکت‌کننده در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم را به ترتیب ۲۶۳۷ و ۱۰۰۵ نفر برشمرد و گفت: پس از برگزاری آزمون‌های شفاهی و کتبی ۱۸۴۷ نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند .


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه اعطای گواهی این آزمون از طریق سامانه انجام انجام می‌گیرد، ابراز کرد: تعدادی از نفرات برگزیده از طریق قرعه‌کشی در این همایش تجلیل می‌شوند که ۵۱ نفر در استان زنجان جزو برگزیدگان قرار گرفتند .


این مسئول خاطرنشان کرد: این آزمون در چهار موضوع حفظ قرآن، ترجمه و مفاهیم قرآن، مفاهیم اهل بیت و انس با قرآن برگزار شد و ۲۳ مدیر موسسات قرآنی که افراد تحت پوشش آن‌ها موفق به کسب رتبه‌های برتر شدند نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند .


کرباسی، تقویت و حفظ انسجام واحدهای قرآنی، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی موسسات قرآنی، ایجاد انگیزه در عموم جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان برای فراگیری مفاهیم قرآن، شناسایی استعدادهای برتر قرآنی به ویژه در قشر جوان و نوجوان، استانداردسازی آموزش‌های قرآنی به‌روزرسانی و تکمیل بانک جامع قرآن را از اهداف برگزاری این آزمون عنوان کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: