• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-7391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان زنجان:

آموزش مهارت زندگی، نیاز امروز جوانان است


فرماندار شهرستان زنجان اظهار کرد: تابستان زمان مناسبی است تا دانش‌آموزان نسبت به مهارت‌های زندگی آگاهی یافته و آموزش ببینند .


رضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه  در حال حاضر ستاد ساماندهی اوقات فراغت برای تابستان سال 97 تشکیل شده است، گفت: در زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان ارگان‌های مختلفی نظیر فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، بسیج، کانون‌های و انجمن‌های هنری  و غیره درگیر  هستند که هر یک به نوعی سعی دارند برای بخشی از اوقات فراغت جوانان زنجانی برنامه‌ریزی داشته باشند .


وی ادامه داد: تابستان زمان مناسبی است تا دانش‌آموزان نسبت به مهارت‌های زندگی آگاهی و آموزش ببینند و مهارت‌های زندگی را فراگیرند؛ چراکه عمده مشکل ما در جامعه حاضر این است که فرزندانی تربیت می‌کنیم که مهارت‌های زندگی کردن را فرا گرفته‌اند و هر یک به طور جداگانه به مشکلات و زندگی خود می‌پردازد و همین امر زمینه را برای آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق افزایش می‌دهد .


این مسئول افزود: نوجوانان و جوانان باید با مهارت‌های زندگی، نحوه کنترل خشم خود، مدیریت زمان و غیره آشنایی یابند و تابستان فرصت مناسبی برای این امر است .


عسگری با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌هایی که برای تابستان امسال مدنظر گرفته شده است، این است که مهارت زندگی کردن را به نوجوانان و جوانان آموزش دهیم، تصریح کرد: سعی شده است تا در قالب این برنامه‌ها شرایطی فراهم شود تا خانواده‌ها در کنار فرزندان خود قرار گیرند .


فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه نیاز جامعه امروز این است که بتواند از زمان بهترین استفاده را ببرد، افزود: خوشبختانه زنجان دارای مربیان دلسوز و ظرفیت‌های خوبی برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان است  و وظیفه ما این است که به نحو احسن از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و آینده جوانان خود را  در حوزه اجتماعی  بهبود ببخشیم .


این مسئول با اشاره به اینکه برخی از اقدامات انجام شده در طی این سال‌ها تکرار مکررات است، خاطر‌نشان‌ کرد: یک سری موازی کاری‌هایی در سازمان‌ها و نهادها در این زمینه مشاهده می‌شود که امسال درصدد کاهش این موازی‌کاری‌ها هستیم .


فرماندار شهرستان زنجان افزود: پیش از هر چیز بهتر است نسبت به مسائل و مشکلات استانی یک نیاز سنجی صورت گیرد تا مباحث مورد نیاز جوانان و نوجوانان در قالب این برنامه‌ها مطرح شود .


وی با بیان اینکه تابستان بهترین زمان برای فن‌آموزی است، گفت: امروز نیاز جوانان آموزش فنی برای ایجاد اشتغال است به طوری که بتوان بعد از یادگیری این مهارت‌ها در جهت اشتغال گامی برداشت .


این مسئول افزود: تصمیم گرفته شده است تا اردوهای که برای این برنامه در نظر گرفته می‌شود اردوهای ارزان قیمت باشد و از خانواده‌ها در جهت شرکت در این اردوها هم دعوت به عمل آید تا دانش‌آموز در کنار خانواده امنیت بیشتری داشته باشد و همچنین خانواده‌ها با مهارت‌های برقراری ارتباط آشنایی یابند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: