• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-7491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره:

خرم‌دره بالاترین نرخ بیکاری استان را دارد


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: خرم‌دره بالاترین نرخ بیکاری استان را دارد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی ظهر امروز در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه این شهرستان از دو مقوله در زمینه مبارزه با مواد مخدر آسیب‌پذیر است، تصریح کرد: یکی از این دو مقوله مهاجرپذیر بودن و دیگری آمار بالای بیکاری شهرستان است که این دو امر هم می‌تواند تهدید و هم فرصت باشد .

 

وی با اشاره به اینکه شهرستان خرم‌دره دارای درصد بیکاری بالای در استان است، تصریح کرد: از مهم‌ترین دلایل نرخ بالای بیکاری در شهرستان مهاجرپذیری بودن آن است که این امر علاوه بر بیکاری به آمار افزایشی ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه شهر نیز دامن زده است .

 

این مسئول با تاکید بر اینکه معتاد نباید از خانواده و جامعه طرد شود زیرا به نوعی یک بیمار است، تصریح کرد: نوع نگاه‌ها به فرد معتاد باید تغییر یابد و به او به عنوان انسانی که درگیر یک آسیب اجتماعی شده و می‌تواند از آن خلاصی یابد نگریسته شود .

 

وی با اشاره به اینکه ایران به دلیل همجواری با افغانستان یکی از مسیرهای اصلی ترانسفر مواد مخدر افغانستان به اروپاست، یادآور شد: کشور ما یکی از کشورهای پیشتاز در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سطح جهان است تا جایی که بهترین جوانان ما در این راه جان خویش را تقدیم کرده‌اند .

 

فرماندار خرم‌دره با اشاره به اینکه 36 درصد دستگیر شدگان را بیکاران تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: مواد مخدر طیف خاصی از جامعه را هدف قرار نداده است، بلکه تک تک افراد جامعه به نوعی در معرض این بلای خانمان سوز قرار دارند، لذا باید یک عزم ملی برای مبارزه با این پدیده شوم وجود داشته باشد .

 

وی آگاهی بخشی را از مهم‌ترین راهکارهای پیشگیرانه در مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و افزود: اطلاع رسانی باید از مدارس آغاز شود .

 

در ادامه این جلسه نیز رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معتادان بهبود یافته از دام مواد مخدر است، تصریح کرد: در همین راستا طی سال 96 پرونده 12 نفر از افراد بهبود یافته جهت اخذ تسهیلات اشتغال مورد بررسی قرار گرفت که به 10 نفر از آنها این تسهیلات اعطا شد و 2 نفر نیز در صف انتظار هستند .

 

علی نجاتی با بیان اینکه اکثر کارفرمایان از پذیرش افراد بهبود یافته در واحد خود اکراه دارند، خاطر نشان کرد: بیکاری موجب تسهیل در روند بازگشت افراد به چرخه اعتیاد می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: