• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-26714-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

فطر؛ عید سپاس است


کارشناس امور دینی گفت: عید فطر به عنوان عید اکبر مسلمین محسوب می‌شود که به واسطه یک ماه بندگی در ماه مبارک رمضان، مهر قبولی طاعات و عبادات از سوی خدای متعال در روز عید فطر زده می‌شود .

 

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در دین مبین اسلام چهار عید بزرگ و مهم قرار دارد که عید فطر یکی از این اعیاد اکبر محسوب می‌شود .

 

وی افزود: عید فطر جشن برابری فقیر و غنی است که در ماه مبارک رمضان به اطاعت بندگی پرداختند که به واسطه آن خداوند متعال این عید را برای مومنان حقیقی خود قرار داده است تا پاداش آن را که قبولی اعمال‌شان در این ماه الهی بوده، باشد .

 

موسوی تصریح کرد: پراخت زکات فطره یکی از اعمال واجب در عید فطر محسوب می‌شود که به عنوان سلامتی جسم به دو شیوه نقدی و غیر نقدی نیازمندان پرداخت می‌شود .

 

وی در ادامه یادآورشد: حضور در نماز عید فطر دیگر اعمال وارده شده در عید فطر محسوب می‌شود که مومنین در کنار یکدیگر در آن شرکت می‌کنند که در نوع خود وحدت مسلمین را به نمایش می‌گذارد .

 

این کارشناس افزود: عید همواره روزی است که در احکام دین اسلام به انجام صله رحم در آن روز سفارش شده است، امام سجاد(ع) زمانی‌که به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان می‌رسد حزن و اندوه خاصی ایشان را در بر می‌گرفت و این حس ویژه را مومنان و اولیاء الهی درک می‌کنند.

 

موسوی خاطرنشان کرد: فضای حاکم در جامعه اسلامی در ماه رمضان وصف نشدنی است و این به‌واسطه رحمت و برکتی است که خداوند متعال در این ماه قرار داده است. به‌طوری‌که درهای جهنم در رمضان بسته، شیاطین در غل و زنجیر، نفس کشیدن تسبیح و تلاوت یک آیه از قرآن از پاداش فراوانی برخوردار است که همگی از ویژگی‌های مهم ماه مبارک رمضان محسوب می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: