• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-27014-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

از غروب امروز؛

دو گروه استهلال در زنجان، ماه شوال را رصد می‌کنند


رئیس ستاد اقامه نمازجمعه زنجان گفت: از غروب امروز دو گروه از کارشناسان علم نجوم در مناطق مختلف استان، جهت استهلال ماه مستقر خواهند شد .


حکمعلی اسماعیلی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه در رؤیت هلال ماه دو نوع رؤیت وجود دارد، اظهار کرد: یکی رؤیت هلال در روز که مقارن با ظهر و زمانی است که خورشید در آسمان قرار دارد و دیگری رؤیت هلال ماه در موقع شب است .


وی با اشاره به اعزام دو گروه رصد از عصر امروز، تصریح کرد: یکی از گروه‌ها با حضور 8 نفر از کارشناسان دوره دیده در دانشگاه علوم‌پایه از امروز مستقر خواهند شد و از فردا یک گروه دیگر در دشت جارچی برای رصد هلال ماه مستقر خواهند شد.


اسماعیلی ادامه داد: این گروه‌ها با حضور کارشناسان علم نجوم که پیش از این در دوره‌های آموزشی رصدگری شرکت داشته‌اند، با استقرار در مناطق فوق نسبت به استهلال و رؤیت ماه شوال اقدام خواهند کرد .


رئیس ستاد اقامه نماز جمعه زنجان با اشاره به اینکه اعضای گروه استهلال با امکانات کامل فنی، نسبت به رؤیت ماه شوال اقدام می‌کنند، خاطرنشان کرد: کار رصد ماه و رؤیت آن تا فردا ادامه داشته و مراتب به شکل لحظه‌ای به ستاد استهلال مرکزی گزارش خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: