• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-7591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

برگزاری مراسم اعتکاف طی روزهای پایانی ماه رمضان در ابهر


مسئول برگزاری مراسم اعتکاف در ابهر گفت: مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه در سه روز آخر ماه مبارک رمضان در ابهر برگزار می‌شود .


محمد عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف رمضانیه در ابهر از 27 رمضان آغاز شده و تا 29 رمضان ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: این مراسم معنوی که اغلب با استقبال شهروند ابهری مواجه است در مسجد جامع و مسجد 14معصوم (ع) این شهرستان برگزار می‌شود .


وی، خودسازی و رهایی از هوای نفس را از ثمرات مراسم اعتکاف عنوان کرد و افزود: با توجه به تهاجمات فرهنگی دشمنان علیه کشورمان محوریت برنامه‌های مراسم اعتکاف موضوعات تربیتی برای جوانان است .


این مسئول اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی را از اولویت‌های مراسم اعتکاف عنوان کرد و گفت: طی مراسم اعتکاف برنامه‌های مختلفی از جمله سخنرانی، محافل انس با قرآن و مسابقات قرآنی نیز برگزار می‌شود .


وی گفت: پیامبر اکرم (ص) در کنار دیگر عبادت‌ها به اعتکاف توجه ویژه‌ای داشت. آن حضرت برای انجام این مهم بر اعتکاف ماه رمضان، به ویژه دهه آخر آن اهتمام می‌ورزید و آن را با دو حج و دو عمره برابر می‌دانست .


عسگری تاکید کرد: پیامبر ابتدا دهه اولِ ماه رمضان، سپس دهه دوم و در نهایت، دهه سوم این ماه را برای انجام اعتکاف برگزید و پس از آن، تا آخر عمر، بر اعتکاف در دهه آخر ماه رمضان مداومت داشت. چون دهه آخر ماه رمضان فرا می رسید، پیامبر رختخواب خویش را جمع می‌کرد و خود را کاملاً آماده عبادت می‌ساخت .


وی با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف رمضانیه توسط موسسه مردم نهاد اسلامی سالکان تمدن ساز مواسات برگزار می‌شود، افزود: اداره اوقاف، شهرداری ابهر و هئیت امنای مساجد جامع و چهارده معصوم (ع) نیز در برگزاری این مراسم همکاری دارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: