• پنجشنبه ۲۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان:

طرح محتوایی باغ‌موزه زنجان ارائه نشده است


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: مشکل اصلی باغ‌موزه دفاع‌مقدس استان زنجان، ارائه نکردن طرح محتوایی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یحیی رحمتی شب گذشته در جلسه شورای ایثارگران استان زنجان، اظهار کرد: موزه‌ها یکی از مهم‌ترین و اثرگزارترین مکان‌ها در دنیا محسوب می‌شوند که در بین موزه‌ها، موزه متعلق به تاریخ جنگ از جایگاه مهمی برخوردار بوده است .


وی افزود: در موزه‌های متعلق به تاریخ جنگ در دنیا، استفاده از شیء و ملزومات جنگی منسوخ و از رده خارج شده است؛ این در حالی است که محتوا محور و قصه‌محور بودن نگاه مهم و اصلی موزه‌های بزرگ جنگی در دنیا است .


رحمتی تصریح کرد: در این موزه‌ها مفاهیم تاریخ جنگ در قالب قصه به بازدیدکنندگان انتقال داده می‌شود .


این مسئول در ادامه به باغ‌موزه دفاع‌مقدس زنجان اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان در استانداری زنجان با موضوع باغ‌موزه دفاع‌مقدس زنجان برگزار شد و متاسفانه از آن تاریخ تا به امروز طرح محتوایی درباره این موزه ارائه نشده است و این بزرگ‌ترین مشکل در ساخت این باغ موزه محسوب می‌شود .


وی خاطرنشان کرد: تلقی ما از باغ‌موزه دفاع‌مقدس استان نباید قرار دادن چند شیء مربوط به دوران جنگ باشد، زیرا طی تحقیقات انجام گرفته در این رابطه موزه‌هایی که شیء محور بوده‌اند، پس از مدتی مخاطب خود را از دست داده‌اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: