• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3187-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

با حضور معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما؛

تصویربرداری سریال «پرواز پروانه را ببین» در زنجان آغاز شد


مراسم آغاز تصویربرداری سریال «پرواز پروانه را ببین» با حضور علی دارابی، معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در محل این سریال واقع در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما در این مراسم گفت: تعمیق اندیشه‌های دینی و تبیین فرهنگ، ترویج قانون، هنجارهای زندگی، سبک و سیاق‌های تازه، شکل‌گیری فکر و عقیده، کنترل اجتماعی از کارکرد رسانه‌ است و رسانه‌ها به ‌دلیل ارتباط با طیف گسترده‌ای از افراد جامعه، قابلیت دارند در بسیاری موارد بر رفتارها و بعضا نگرش‌های آن‌ها تاثیرات عمیق و بنیادین داشته باشند.

 

علی دارابی افزود: پیام‌های انتقال داده شده توسط این ابزار قدرتمند و پرنفوذ باعث متعادل‌ کردن روابط انسان‌ها و شکل‌دهنده اعمال آن‌ها در عرصه حیات فردی یا اجتماعی می‌شود و انتقال مفاهیم اخلاقی توسط رسانه‌ها می‌تواند وسیله‌ای برای هدایت افراد جامعه در پیروی از قوانین و هنجارها باشد.

 

وی ادامه داد: تولید اینگونه سریال‌ها، مورد نیاز مردم هم است تا به این وسیله و از طریق رسانه، خانواده‌ها با مسائل اجتماعی بیشتر آشنا شوند و این موضوع می‌تواند در تسریع روند کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد.

 

مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز زنجان نیز در این مراسم گفت: تلویزیون، رادیو، سینما، ماهواره، اینترنت و ... در زمره رسانه‌های جمعی می‌تواند نقش بسیار تاثیرگذاری در حیات اجتماعی و مشخصا برون‌رفت از آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

 

مرتضی صفری با بیان اینکه همواره بررسی و ریشه‌یابی موضوع آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک اولویت مهم در برنامه‌سازی شبکه اشراق مدنظر بوده است، افزود: هدف و پیام اصلی سریال «پرواز پروانه را ببین»، آگاهی‌بخشی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

 

ظریف، تهیه‌کننده این سریال هم با بیان اینکه این مجموعه 26 قسمت 35 دقیقه‌ای «پرواز پروانه را ببین» با حضور تعداد زیادی از بازیگران مطرح کشوری و شبکه اشراق در صدا و سیمای مرکز زنجان تولید می‌شود، افزود: ژانر این فیلم‌نامه اجتماعی با موضوع اعتیاد، طلاق و آسیب‌های اجتماعی است که در شبکه اشراق تولید خواهد شد.

 

وی در خصوص شروع تولید این مجموعه، عنوان کرد: کار تولید این سریال پس از بررسی و تأیید فیلنامه در شورای طرح و برنامه مرکز به کارگردانی صادقی‌جهانی آغاز می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: