• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-19414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان:

نگهداری لاشه در سردخانه، ویروس کریمه کنگو را از بین می‌برد


مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: با نگهداری لاشه به مدت 24 ساعت در سردخانه، ویروس کریمه کنگو از بین می‌رود.

 

محمدباقر حاج‌کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: نگهداری لاشه در سردخانه منجر به کاهش PH  گوشت می‌شود و ویروس کریمه کنگو به دلیل حساس بودن به PH  اسیدی، از بین می‌رود. از این رو شهروندان فقط گوشت‌ مورد تایید دامپزشکی را خریداری کنند و مقابله با کریمه کنگو را جدی بگیرند.

 

این مسئول ادامه داد: خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته، تاکنون در استان زنجان موردی از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو گزارش نشده است و اقداماتی که در سطح دامداری‌ها و کشتارگاه‌ها صورت گرفته در این امر تاثیر قابل توجهی داشته است. البته این باعث نمی‌شود که مردم هشدارها را جدی نگیرند و این‌طور برداشت کنند که احتمال خطر کاملا رفع شده است.

 

وی با اشاره به لزوم آموزش گسترده مردم و بهره‌برداران در مورد پیشگیری از شیوع تب کنگو، افزود: راه‌اندازی پیش سرد در کشتارگاه‌های صنعتی، آموزش سلاخان، قصابان و دامداران، سم‌پاشی در سطح دامداری‌ها و توزیع بروشور از اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع این بیماری در سطح استان است.

 

حاج‌کاظمی همچنین با اشاره به اینکه ویروس بیماری تب کریمه کنگو بین انسان و دام مشترک است و برای مقابله با شیوع به مراقبت‌های بیشتری نیاز دارد، یادآور شد: مهم‌ترین نکته این است که شهروندان گوشت مورد نیاز خود را از واحدهای تحت ‌نظر دامپزشکی خریداری کرده و یا از گوشت‌های بسته‌بندی شده هویت دار استفاده کنند.

 

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان تاکید کرد: تب، مهم‌ترین نشانه بیماری تب کریمه کنگو در دام به شمار می‌رود؛ در واقع دام‌های مبتلا به کریمه کنگو چند روزی دچار تب شده و بی‌اشتها می‌شوند و مدت زمانی که دام دچار تب می‌شود، زمان پخش ویروس است. این مدت گذرا بوده و در صورت درمان اصولی پس از چند روز رفع می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: