• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 975-1688-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

برای اولین‌بار در کشور انجام شد:

برگزاری اولین دوره مسابقات شطرنج برق‌آسای مدارس کشور در زنجان


رئیس انجمن شطرنج مدارس کشور گفت: اولین دوره مسابقات شطرنج برق‌آسای مدارس کشور برگزار شد .


کاوه خلیلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سی و پنجمین دوره مسابقات شطرنج برق‌آسا دانش‌آموزی کشور در مقطع متوسطه اول و با شرکت ۲۴ تیم و به میزبانی استان زنجان برگزار می‌شود .

 

ناظر فنی این مسابقات، برگزاری مسابقات شطرنج برق‌آسا را برای اولین بار در تاریخ مسابقات شطرنج دانش‌آموزی دانست و ادامه داد: سطح کیفی مسابقات بسیار بالا بوده و در اجرای مسابقات از عوامل اجرایی و داوران فدراسیون شطرنج که داوران بین‌المللی و ملی با درجه یک هستند، استفاده شده است .

 

وی افزود: مسابقات شطرنج امسال برای اولین بار به صورت ( rated درجه بین‌المللی) برگزار می‌شود و برگزاری مسابقات به این صورت نشان از نوید آینده روشن مسابقات شطرنج دانش‌آموزی است .

 

خلیلی با بیان اینکه از ۱۲۱ شرکت‌کننده مسابقات برق‌آسا ۱۰۲ نفر دارای سطح بین‌المللی ( rating) بودند، خاطرنشان کرد: کیفیت بازی‌ها خوب بوده و این در حالی است که مسابقات به لحاظ کمیت نیز وضعیت مناسبی دارد و امیدواریم که شطرنج دانش‌آموزی بتواند در سال‌های آتی پیشرفت خوب و چشم‌گیری داشته باشد .

 

رئیس انجمن شطرنج مدارس کشور، یادآور شد: در حال حاضر شالوده تیم ملی شطرنج کشور زیر ۱۸ سال سن دارد که نشان از دانش‌آموز بودن این ملی‌پوشان و ظرفیت آموزش و پرورش در تربیت و معرفی ملی‌پوشان است . همچنین این انجمن به دنبال آن است که با همکاری فدراسیون ورزش دانش‌آموزی و فدراسیون شطرنج کشور، بتواند دانش‌آموزان را به مسابقات اعزام کند و امیدواریم اعزام‌ها با جذب اسپانسر باشد .

 

وی تصریح کرد: ورزش دانش‌آموزی برای پیشرفت نیاز به همکاری و اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها دارد و امیدواریم که تعامل و ارتباط با رسانه‌ها افزایش یابد .

 

به گزارش ایسنا، پس از ۹ دوره مسابقه به روش سوئیسی آرین فرمانی از قزوین،ماهان صابری از مازندران و امیرمحمد آزادی از البرز، مهدی رضایی از تهران، امیررضا شکرانی از مازندران، شهند حمیدی از کردستان مقام‌های اول تا ششم را کسب کردند همچنین اتابک اسدی با کسب امتیاز برابر با نفر ششم در جایگاه هفتم قرار گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: