• شنبه ۲۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-25814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان:

روزانه برای بیش از 50 هزار نفر آش سرو شد


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی، روزانه برای  بیش از 50 هزار نفر آش سرو شد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یحیی رحمتی دیشب در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با اشاره به اینکه جشنواره مذکور از 22 تا 26 مردادماه در مجموعه تفریحی گاوازنگ برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره چهار بخش داشت و در بخش پخت و فروش آش‌های ملی و محلی، 22 استان در قالب 50 گروه از اقصی نقاط کشور با یکدیگر رقابت کردند. در بخش صنایع‌دستی نیز شرکت‌کنندگان از 31 استان و منطقه آزاد قشم، در قالب بیش از 160 غرفه به ارائه کالاها و تولیدات ارزشمند خود پرداختند .


این مسئول با تاکید بر اینکه صنایع‌دستی، اصیل‌ترین کالای ایرانی است و باید مورد حمایت قرار گیرد، ادامه داد: امسال شرکت‌کنندگان در بخش سیاه‌چادر از 10 استان و شرکت‌کنندگان در بخش اجرای موسیقی و آیین‌های محلی نیز از 8 استان با یکدیگر به رقابت پرداختند .


وی با اشاره به اینکه میانگین بازدید روزانه جشنواره آش امسال از 130 هزار نفر گذشت، افزود: سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی از بابت میزان مراجعه‌کننده به صورت نفر - روز به یک جشنواره در حوزه گردشگری در ایران، مقام اول را کسب کرد .


رحمتی خاطرنشان کرد: طی این دوره از جشنواره بیش از 160 تور از شهرهای مختلف وارد زنجان شد. همچنین یکی از شاخص‌های جشنواره امسال، پوشش بسیار مناسب رسانه‌ای بود که جای تقدیر و تشکر دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: