• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1587-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیركل میراث‌فرهنگی استان زنجان خبر داد:

مهر اصالت شورای جهانی صنایع‌دستی بر پیشانی 3 اثر استان زنجان


مدیركل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: 3 اثر استان زنجان مهر اصالت شورای جهانی صنایع‌دستی را دریافت كردند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی افزود: 3 اثر از استان زنجان در ارزیابی آثار صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه موفق به دریافت مهر اصالت صنایع‌دستی شدند و شمعدان و قاب عكس ملیله زنجان و چاقوی قلم‌تراش زنجانی در فهرست شورای جهانی صنایع‌دستی به ثبت رسید.

 

وی تصریح کرد: در مجموع آثار ارسالی هنرمندان صنایع‌دستی 31 استان كشور، 50 اثر در ارزیابی آثار صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه موفق به دریافت مهر اصالت صنایع‌دستی شدند كه در این میان سه اثر متعلق به استان زنجان است.

 

این مسئول ادامه داد: قلم‌تراش 4 تیغه اثر استاد ذکریا علی‌خانی، شمعدان نقره ملیله اثر استاد علیرضا لطفی‌رضایی و قاب عکس نقره ملیله اثر استاد نقی رحمانی آثاری است كه از زنجان موفق به دریافت مهر اصالت شورای جهانی صنایع‌دستی شده است.

 

رحمتی با اشاره به اینكه امسال زنجان به‌عنوان شهر ملی ملیله ایران انتخاب شد، عنوان كرد: امسال 11 اثر صنایع‌دستی استان زنجان موفق به دریافت نشان ملی شده‌اند.

 

به گفته این مسئول، زنجان رتبه نخست را در تولیدات صنایع‌دستی فلزی در كشور دارد و چاقو، مس و ملیله این استان از شهرت فراوانی برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: