• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان اعلام کرد:

شمش روی، بیشترین محصول تولیدی شهرک‌های صنعتی استان


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: شمش روی بیشترین محصول تولید شده شهرک‌های صنعتی استان است.


ایرج احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: 44 واحد در شهرک‌های صنعتی استان زنجان در شش ماهه نخست سال‌جاری تولیدات خود را صادر کرده‌اند که ارزش کالاهای صادر شده بیش از 147 میلیون دلار بوده است.


وی با اشاره به اینکه بیشترین صادرات انجام شده از استان زنجان به مقصد ترکیه بوده است، افزود: شمش روی بیشترین محصول تولیدی شهرک‌های صنعتی است که به کشور ترکیه صادر شده است.


این مسئول با بیان اینکه نزدیک به 70 درصد از واحدهای تولیدی شهرک‌ها صنعتی استان زنجان طبق آمار خوداظهاری با مشکل کمبود نقدینیگی مواجه هستند، ادامه‌ داد: کمبود نقدینگی، نبود بازار فروش، مشکل تامین مواد اولیه و اختلاف شرکا به ترتیب دلایل اصلی غیرفعال شدن واحدهای تولیدی در استان بوده است.


احمدی تصریح کرد: برای فعال شدن اقتصاد کشور باید صنایع کوچک و متوسط فعال شود و این صنایع اساس صنعت و اقتصاد کشورها را تشکیل می‌دهند. استقرار سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی مزایای گوناگونی دارد، به‌ طوری که استقرار در شهرک‌های صنعتی آسان و سریع صورت می‌گیرد و از پراکندگی صنایع در نقاط مختلف جلوگیری شده و در نتیجه به محیط زیست و منایع‌طبیعی آسیب کمتری وارد می‌شود.


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، یادآور شد: ایجاد صنایع بزرگ نیاز به پروسه زمانی طولانی دارد و این در حالی است که صنایع کوچک و متوسط به سرعت ایجاد می‌شود و بازدهی آن در کم‌ترین زمان ممکن است و رویکرد دولت نیز توجه به صنایع کوچک و متوسط است.


این مسئول خاطرنشان کرد: وجود شهرک‌های صنعتی مختلف در سطح استان فرصت مناسبی را برای ایجاد و توسعه صنایع کوچک و متوسط فراهم آورده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: