• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-9114-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:

استعدادیابی؛ مهم‌ترین اولویت آموزش و پرورش


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: استعدادیابی؛ مهم‌ترین اولویت آموزش و پرروش است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مریم رشتچی صبح امروز در سومین همایش تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش دانش‌آموزی و مربیان برتر تربیت‌بدنی استان زنجان، اظهار کرد: امسال پس از 10 سال وقفه، بار دیگر به استان زنجان اعتماد شد و میزبانی سه رشته تنیس، شطرنج و بدمینتون به این استان داده شده است.


این مسئول ادامه داد: یکی از برنامه‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توسعه تربیت‌بدنی و ورزش در مدارس است و استان زنجان در سال‌جاری میزبان 2000 دانش‌آموز ورزشکار از سراسر کشور است.


وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مورد اقبال دانش‌آموزان، ورزش در مدارس است، افزود: به همین منظور برنامه‌های مختلفی در مدارس با محوریت تربیت‌بدنی برگزار می‌شود تا علاقه‌مندی دانش‌آموزان به مدرسه و کار گروهی افزایش یابد.


رشتچی با اشاره به امر استعدادیابی در مدارس، تصریح کرد: استعدادیابی امری مورد تاکید و همواره مورد پیگیری در آموزش و پرورش استان زنجان است و دانش‌آموزان در مدارس در مقاطع تحصیلی بالاتر صلاحیت ورزشی را کسب می‌کنند.


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه استعدادیابی، مهم‌ترین اولویت معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش است، یادآور شد: در این زمینه از همراهی و مساعدت سایر دستگاه‌ها بهره‌مند می‌شویم. همچنین برگزاری مراسم ورزش صبحگاهی از دیگر اهداف آموزش و پرورش در مدارس است، در حالی که در ورزش قهرمانی تاکید بر عده خاصی است اما با ورزش صبحگاهی سلامتی برای همه دانش‌آموزان فراهم می‌شود.


وی، اعزام کاروان تجهیزات ورزشی را از دیگر اقدامات قابل قدردانی در آموزش و پرورش طی سال‌جاری دانست و خاطرنشان کرد: این اعزام با رویکرد ارائه تجهیزات به مناطق محروم انجام شده تا مناطق محروم نیز بتوانند از امکانات متوازنی چون مناطق عادی بهره‌مند شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: