• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-9214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان عنوان کرد:

جذب دانش‌آموزان به سمت ورزش، رسالت دانش‌آموزان ورزشکار


معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: جذب دانش‌آموزان به سمت ورزش، رسالت دانش‌آموزان ورزشکار است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ذبیح‌الله تاراسی صبح امروز در سومین همایش تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش دانش‌آموزی و مربیان برتر تربیت‌بدنی استان زنجان، با اشاره به بازنشستگی جمعی از معلمان تربیت‌بدنی، اظهار کرد: امید است این نیروها هم‌فکری و همراهی با آموزش و پرورش را ادامه دهند.


این مسئول با اشاره به اینکه بیشتر بار فعالیت‌های تربیت‌بدنی آموزش و پرورش در مدارس بر دوش معلمان است، ادامه داد: این افراد با وجود محدودیت‌ها فعالیت‌های متعددی داشتند و باید سبک زندگی دانش‌آموزان به سبک زندگی فعال تغییر پیدا کند و دانش‌آموزان موفق در حوزه ورزش باید به عنوان سفیران ورزشی در مدارس و جامعه فعالیت کنند.


وی افزود: دانش‌آموزان ورزشکار دارای فکر و ذهن سالم هستند و این دانش‌آموزان سه اصل تهذیب، تحصیل و ورزش را عملی می‌کنند و جذب دانش‌آموزان به سمت ورزش، رسالت دانش‌آموزان ورزشکار است و آموزش و پرورش از تلاش و مساعدت این دانش‌آموزان در طول سال قدردانی می‌کند.


تاراسی تصریح کرد: کم‌تحرکی افراد منشا بسیاری از بیماری‌ها در جامعه صنعتی و پیشرفته نظیر چاقی، فشارخون بالا، دیابت و پوکی استخوان است و عادت دادن دانش‌آموزان از سن پایین به ورزش و تحرک، آثار و نتایج مثبتی در سنین بالا خواهد داشت.


معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: دانش‌آموزان، سرمایه‌های ملی و آینده‌سازان کشور محسوب می‌شوند و توسعه و سلامتی جامعه، نیازمند جوانان برومند و تندرست است، اما به دلایل گوناگون از جمله عادت حرکتی نامناسب، فقر حرکتی و شرایط نامناسب محیط، ناهنجاری‌های قامتی در دانش‌آموزان ایجاد می‌شود و سلامت آن‌ها را تهدید می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: