• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-10214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی وزیر کشور تاکید کرد:

اعتماد؛ نقطه پیشرفت شهرداری‌ها


معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور گفت: اعتماد؛ نقطه پیشرفت شهرداری‌ها است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی جمالی‌نژاد عصر امروز در نشست تخصصی شهرداران و افتتاح سامانه جامع شهری، اظهار کرد: در این شرایط سخت روستاها مغفول مانده است. در چهل سال پس از انقلاب، شهرداری‌ها با مشکلات زیادی دست به گریبان است که تاکنون حل نشده است.

 

این مسئول ادامه داد: در شهرداری توجه به اعتمادسازی برای داشتن همراهی مردم بسیار جدی است و چکیده مشکلات به اعتماد بازمی‌گردد، اگر دیوار بی‌اعتمادی از بین نرود و همه زیرساخت‌ها ایجاد شود موفقیت حاصل نخواهد شد.

 

وی افزود: اگر اعتماد باشد، ساخت و ساز خلاف به وجود نمی‌آید و ماده ۷۷ و کمیسیون ماده ۱۰۰ نخواهد بود و همه عوارض پرداخت خواهد شد؛ چرا که اعتماد پاشنه آشیل و نقطه پیشرفت شهرداری‌ها است و در صورت بروز اعتماد، سرمایه‌گذار خود برای دریافت پروژه پیش‌قدم می‌شود.

 

جمالی‌نژاد تصریح کرد: در دهه ۶۰ بسیاری از زیرساخت‌ها و ملزومات اولیه زندگی وجود نداشت ولی اعتماد وجود داشت و صمیمیت بیشتری در جامعه در جریان بود و این مهم نقطه عطف موفقیت‌های انقلاب بوده است.

 

وی یادآور شد: اعتمادسازی بیش از سایر موارد نیاز به توجه دارد و قبل از هرچیز مردم باید صداقت، صراحت، شفافیت، کار جهادی و ساده‌زیستی، گشاده‌رویی و اخلاق، تعهد و تخصص را ببیند و سبب می‌شود که مردم به میدان بیایند.

 

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت زیرساخت‌های موجود در کشور خوب بوده و ایران کشور داشته‌ها است و باید شهرداری‌ها ید واحده شده و برای توسعه همکاری کنند و اختلاف‌نظرها و سلیقه‌ها را کنار بگذارند.

 

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه با به وجود آمدن اعتماد، شاهد حضور پررنگ سرمایه‌گذاران خواهیم، گفت: این مهم در توسعه بسیاری از پروژه‌های موثر بوده است. همچنین بسیاری‌ از پروژه‌هایی که دولتی بوده و واگذار نشده را می‌توان به شهرداری واگذار کرد و سعی شده مسائل و مشکلات موجود در بخش‌های مختلف تسریع و تسهیل شود.

 

جمالی‌نژاد، از ساماندهی و انتظام‌بخشی تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری خبر داد و اظهار کرد: ابتدا تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و سپس پیمانی‌ها انجام خواهد شد و در بحث کمبودهای اعتباری ارزش‌افزوده سوخت مصوبه ۳۲۰۰ میلیارد تومانی در مجلس تصویب شده و در بحث ماشین‌آلات نیز با آنچه که مصوب‌ شده قراردادها بسته خواهد شد.

 

این مسئول بر توجه ویژه بر بحث بازآفرینی تاکید کرد و گفت: در  بخش حمل و نقل عمومی، دولت توجه ویژه داشته و در بحث نوسازی ناوگان شهری می‌توان به استان‌ها کمک کرد و کارگروه‌هایی راه‌اندازی شده که مشکلات را رصد و احصا کند، به همین دلیل انتظار داریم در این کارگروه‌ها استان حضور فعالی داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: