• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی وزیر کشور عنوان کرد:

وجود بیش از ۸۰ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور


معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور گفت: بیش از ۸۰ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی جمالی‌نژاد عصر امروز در حاشیه نشست تخصصی شهرداران و افتتاح سامانه جامع شهری، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیش از ۸۰ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که یقینا این پروژه‌ها هزاران میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا به پایان برسد و یکی از راهبردهایی که وزارت کشور در حال پیگیری آن است، تسریع و تسهیل واگذاری این پروژه‌ها به بخش‌ خصوصی و دستگاه‌های غیردولتی است.

 

این مسئول با بیان اینکه بخش‌ خصوصی بسیار راحت‌تر از بخش دولتی می‌تواند این پروژه‌ها را به اتمام برساند، ادامه داد: در حال حاضر در استان زنجان بیش از ۱۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که فقط ۶۳ پروژه برای واگذاری آماده شده و هنوز هیچ‌کدام از این پروژه‌ها واگذار نشده است.

 

وی افزود: اگر بتوان بخش خصوصی را وارد کار کرد، خود می‌تواند بارقه امیدی برای پیشرفت پروژه‌ها در استان و الگویی برای واگذاری سایر پروژه‌ها در استان باشد.

 

جمالی‌نژاد تصریح کرد: در واگذاری پروژه‌ها محدودیت نیست ولی فرآیندها باید بازتعریف شود تا بتوان در سال‌های آتی، تحول جهشی در حوزه‌های عمرانی داشته باشیم.

 

وی اظهار کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خیز بزرگی را برداشته تا در این شرایط سخت اقتصادی بتواند نوسازی و جوان‌سازی را در ناوگان اتوبوس‌رانی‌ها ایجاد کند که در این زمینه جلساتی با اتو‌بوس‌سازان و دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شده است.

 

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور یادآور شد: برای تامین بودجه نوسازی ناوگان شهری از محل تبصره ۱۸ پیشنهادهایی به سازمان برنامه اعلام شده و در این حوزه می‌توان از ظرفیت اوراق مشارکت نیز استفاده کرد و باید توجه داشت که ناوگان فرسوده در استان‌ها زیاد است و بیش از ۵۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی کشور فرسوده است.

 

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: در بحث تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری ابتدا تبدیل وضعیت قراردادی‌ها در دستور کار است و پس از آن با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور تبدیل وضعیت شرکتی‌ها انجام خواهد شد که در طی این فرآیند بیش از ۴۰ هزار نفر تبدیل وضعیت خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: