• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-5784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان خبر داد:

ابطال 114 پروانه کاربرد علامت استاندارد در زنجان


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: از ابتدای سال تاکنون 114 پروانه کاربرد علامت استاندارد در زنجان ابطال شده است.


داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، تعداد 68 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و 4 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی برای محصولات تولید شده در استان زنجان صادر شده است که از این بین بیشترین پروانه‌های صادرشده، به صنایع غذایی و کشاورزی اختصاص دارد و به طور کلی 35 درصد ازصدور پروانه کاربرد علامت استاندارد را شامل می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، تعداد 101 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و 16 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی در استان زنجان با احراز شرایط، تمدید شده است و تعداد پروانه‌های تعلیق شده  در این استان 57 فقره و تعداد پروانه‌های ابطال شده نیز 114 مورد است.

 

وی افزود: در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کرده‌اند با برخوردار کردن کالای ایرانی از نشان استاندارد، می‌توان علاوه بر اقبال داخلی برای مصرف این کالاها، اقدام به صادرات در بازارهای جهانی کرد. بی‌شک اولویت اول و اصلی مردم برای استفاده از کالاها، بحث کیفیت آن است و تا زمانی   که مردم از کالای ایرانی استقبال نکنند، عملا نمی‌توان شاهد حمایت از کالای ایرانی بود.

 

کارگرزاده تصریح کرد: یکی از کارهای نو در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ترغیب به تشکیل حلقه‌های کیفیت است که برای اولین‌بار در کشور تاکنون ۷۵ حلقه کیفیت در استان تشکیل شده که در حوزه مهندسی کیفیت تاثیر بالایی دارد و در راستای اهداف سازمان گام برمی‌دارد.

 

مدیرکل استاندارد استان زنجان یادآور شد: این حلقه‌ها به صورت داوطلبانه فعالیت کرده و انجام کار گروهی، افزایش مشارکت بین اعضا و افزایش دانش، افزایش روحیه و انگیزه را می‌توان از مزایای این حلقه‌ها دانست که در نهایت منجر به بهبود و افزایش بهره‌وری، کاهش ضایعات می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: بی‌شک بهترین معیار برای تشخیص کالاهای باکیفیت از محصولاتی که کیفیت مطلوبی ندارند، نشان مرغوبیت کالا (استاندارد) است؛ چرا که معیارهای مورد تاکید استاندارد ایران، هم‌تراز با معیارهای جهانی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: