• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-16014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

پرداخت شهریه 438 دانشجوی تحت پوشش بهزیستی


مدیرکل بهزیستی استان زنجان، از پرداخت شهریه 438 دانشجوی تحت پوشش بهزیستی خبر داد.

 

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به پرداخت مبلغ بیش از 3 میلیارد ریال تحت عنوان شهریه دانشجویی، اظهار کرد: 438 دانشجوی تحت پوشش بهزیستی از حمایت‌های مالی پرداخت شهریه دانشجویی برخوردار شدند؛ در واقع یکی از شاخص‌ها و رویکردهای مهم و اساسی بهزیستی در زمینه توانمند‌سازی جامعه هدف، افزایش آگاهی و ارتقای تحصیلات معلولان و فرزندان مددجویان است.

 

این مسئول با بیان اینکه 80 درصد از شهریه همه دانشجویان تحت پوشش مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد و شعب آن در همه مقاطع تحصیلی توسط بهزیستی پرداخت می‌شود، ادامه داد: دانشجویان، سرمایه‌های علمی جامعه هستند و برای توسعه اجتماعی و ایجاد خودباوری بین جامعه هدف، باید زمینه تحصیل این قشر فراهم شود.

 

وی افزود: 191 دانشجوی مشغول به تحصیل در دیگر دانشگاه‌های غیردولتی نیز از مساعدت‌های مالی سازمان بهزیستی برخوردار شده‌اند. خوشبختانه 71 نفر در مقطع کاردانی، 160 نفر در مقطع کارشناسی، 37 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 5 نفر در مقطع دکتری در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی در حال تحصیل هستند.

 

محمدی‌قیداری تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از نیازهای اساسی جامعه امروزی، آموزش در همه مقاطع مختلف تحصیلی است، بر همین اساس حفظ و ارتقای سلامت، همچنین بهبود رفاه و کیفیت زندگی این قشر حائز اهمیت است. این در حالی است که داشتن تأییدیه کمیسیون پزشکی، گزارش مددکاری و مدارک مبنی بر انتخاب واحد و پذیرش در کنکور از مدارک مورد نیاز برای پرداخت شهریه دانشجویان معلول است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: