• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9711-6191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

اراضی شیب‌دار طارم در انتظار آب


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مشکل آب یکی از مشکلات اساسی اراضی شیب‌دار در شهرستان طارم است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی وقف‌چی در جمع مردم چورزق اظهار کرد: علی‌رغم همه مشکلاتی که امروز کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند، ایران تنها کشور در سطح جهان است که در همه تصمیم‌‌گیری‌ها مستقل از بیگانگان عمل می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه نظام اسلامی امروز در دنیا بر روی پاهای خود ایستاده است، ادامه داد: حل این مشکلات در گرو همکاری همگانی است.

 

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه زیرساخت‌های توسعه فراوانی در شهرستان طارم وجود دارد که می‌تواند روند توسعه آن را بهبود ببخشد، ادامه داد: علی‌رغم همه پتانسیل‌ها، شهرستان طارم بعد از ماه‌نشان کمترین میزان بهره‌مندی را از راه‌های روستایی دارد.

 

وقف‌چی با بیان اینکه ۴۵ روستای طارم هنوز از نعمت گاز بهره‌مند نیستند، ادامه داد: برخی از این روستاها دارای ۲۰۰ تا ۳۰۰ خانوار هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به شیت، ولیدر، کلوج و سرخ‌آباد اشاره کرد که این امر نشانگر این است که باید جدیت بیشتری برای حل مشکلات شهرستان وجود داشته باشد.

 

وی با اشاره به موضوعات اولویت‌دار شهرستان که نیازمند توجه بیشتری است، تاکید کرد: از بزرگ‌ترین اولویت‌های ضروری طارم می‌توان به موضوع آب، راه‌های مواصلاتی و حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد.

 

وقف‌چی ادامه داد: در برخی از پروژه‌های شهرستان با وجود اعتبارات پایین با تلاش‌های صورت گرفته، سرعت پروژه‌ها مطلوب بوده است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه با توجه به کشاورزی بودن منطقه طارم، آب یکی از نیازهای اجتناب‌ناپذیر این شهرستان است، بیان کرد: مشکل اساسی هزار هکتار از اراضی شیب‌دار طارم با سرمایه‌گذاری بالای ۱۰۰ میلیارد تومان مشکل تخصیص آب است.

 

وی با بیان اینکه کشور نیاز به نقد منصفانه دارد، ادامه داد: نقد غیرمنصفانه علاوه بر اینکه مسیر را هموار نمی‌کند ناهمواری مسیر را دو صد چندان می‌کند، لذا انتظار است که نقدها بر اساس مستندات باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: