• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-16614-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان تاکید کرد:

تدوین سند توسعه روستایی برای تامین معیشت


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه سند توسعه روستایی برای تامین معیشت تدوین می‌شود، گفت: در سند توسعه روستایی، روستاهایی که در سطح استان پراکندگی بیشتری دارند به‌عنوان مناطق پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب شدند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهرداد سلطانی در کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری استان زنجان، اظهار کرد: هدف از تهیه این سند و شرح خدمات آن، توانمندسازی جوامع روستایی در روستاهای پایلوت است.

 

وی با بیان اینکه طرح‌های مطالعاتی باید پویا باشد، از این رو باید طرح‌های راهبردی را انتخاب کنیم، تصریح ‌کرد: عمده طرح‌های مطالعاتی حلقه مفقوده دارد؛ چراکه طرح‌ها در سطح راهبرد‌ها و سیاست‌ها باقی می‌ماند و به ندرت شاهد اجرای این طرح‌ها هستیم.

 

سلطانی افزود: تهیه و تدوین این سند از سال 94 آغاز شده و با توجه به تغییر مدیران اجرایی و سیاست‌های مختلف، تاکنون به تعویق افتاده است. البته با توجه به گذشت زمان انتظار می‌رفت طرح توسعه روستایی تصویب و به مرحله اجرایی برسد و سپس طرح‌های ذی‌ربط و زیرگروه مطرح شود، درحالی که برخی طرح‌های سطوح پایین از جمله طرح هادی تصویب و اجرا شده و این امور باید در ذیل اجرای سند توسعه روستایی انجام می‌شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان در ادامه به ایرادات و اصلاحات این طرح اشاره کرد و افزود: در این سند تعداد راهبردهای ارائه شده زیاد است که همین امر می‌تواند یکی از عواملی باشد که اجرای آن را به تعویق می‌اندازد، از این رو سعی کنیم راهبردهای این طرح را به طور خلاصه بیان کنیم و امکان تحقق راهبردهای آن را مدنظر داشته باشیم.

 

سطانی با بیان اینکه ظرفیت این طرح محدود است و بعد از گذشت چند سال ظرفیت‌سازی مجدد برای این طرح ممکن نیست، خاطرنشان کرد: میزان سازگاری راهبردها نیز باید مورد توجه قرار گیرد و به نحوی تهیه شود که به چالش‌ها پاسخ دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: