• چهارشنبه ۱ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان میراث‌فرهنگی:

دانشگاه‌ها به کمک صنایع‌دستی آمده‌اند


مدیرکل دفتر توسعه و ترویج سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: ورود دانشگاه‌ها و رشته‌هایی چون طراحی در صنایع‌دستی موجب رشد و شکوفایی صنعت دستی در کشور شده‌ است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین خواجه‌بیدختی در آیین اغاز چهارمین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنایع‌دستی که به میزبانی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان در حال برگزاری است، اظهار کرد: ایران امروز در حال طی کردن روند صنعتی شدن است.

 

وی افزود: در مسیر صنعتی شدن طبیعی‌ است که در حوزه هنر سنتی با آسیب‌هایی مواجه باشیم، وضعیت صنایع‌دستی ایران در قبل از انقلاب، رشد متعالی نداشت ولی بعد از انقلاب سعی شده است این مشکل تا حدی برطرف شود.

 

خواجه‌بیدختی تصریح کرد: ورود دانشگاه‌ها و رشته‌هایی چون طراحی در صنایع‌دستی موجب رشد و شکوفایی صنعت دستی در کشور شده‌ است و برپایی چنین نشست‌هایی می‌تواند نقش موثری در طراحی‌های جدید و نوین در عرصه صنایع‌دستی داشته باشد.

 

در ادامه این نشست، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان نیز اظهار کرد: دست‌ساخته انسانی به‌عنوان شناسنامه و سند در دوره خودشان یک سند تاریخی محسوب می‌شوند و صنایع‌دستی یکی از دستاوردهایی است که قضاوت‌های تاریخی منتسب به آن دوره تاریخی را آسان می‌کند.

 

یحیی رحمتی تصریح کرد: امسال شاهد برگزاری چهارمین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنایع‌دستی در استان زنجان هستیم که این در دوره به موضوع بسته‌بندی و تولید محصول نیز توجه ویژه شده‌است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: موضوع بسته‌بندی و تولید از اهمیت ویژه‌ای در بحث صنایع‌دستی برخوردار است، زیرا ۹۰ درصد محصولات صنایع‌دستی فاقد هرگونه بسته‌بندی بوده و ۱۰ درصد باقی‌مانده نیز برگرفته از سایر بسته‌بندی‌ها است و تنها ۶ درصد متناسب با محصول است.

 

وی با تاکید بر توجه به موضوع بسته‌بندی درست و متناسب با نیاز جامعه، اظهار کرد: با رونق بسته‌بندی درست در حوزه صنایع‌دستی، قطعا شاهد افزایش فروش محصول و ارزآوری برای کشور خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: