• شنبه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-1014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان عنوان‌ کرد:

حفظ اصالت و حذف ایرادات؛ رویکرد مسابقه طراحی صنایع‌دستی


معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: رویکرد چهارمین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنایع دستی، خلق آثاری است که ایرادات طراحی محصولات سنتی را برطرف کند و در حفظ سادگی، زیبایی و اصالت محصولات صنایع‌دستی دقت بیشتری شود.

 

الناز خدایی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: چهارمین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنایع‌دستی با رویکرد طراحی و نمونه‌سازی محصولات، بسته‌بندی و ایده‌پردازی به میزبانی استان زنجان برگزار شد.

 

وی افزود: این رویداد مهم گامی بزرگ را برای رسیدن به اهداف خود دنبال می‌کند، برگزاری ملی این مسابقه در سه بخش مسابقه، نشست‌های تخصصی آموزشی و برپایی نمایشگاه دائمی از آثار معرفی و ارسال شده از سوی معاونت‌های صنایع‌دستی استان‌ها دنبال می‌شد.

 

خدایی‌فرد تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این رویداد ملی و نشست تخصصی، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان رشته‌های طراحی صنعتی، صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و گرافیک بودند که در سه بخش طراحی محصول، بسته‌بندی محصولات و ایده‌پردازی به رقابت ‌پرداختند.

 

این مسئول یادآور شد: شرکت‌کنندگان در چهارمین نشست تخصصی و مسابقه ملی طراحی صنایع‌دستی از دانشگاه‌های مختلف کشور اعم از الزهرا (س)، دانشگاه تهران، علم صنعت تهران، دانشگاه هنر، تربیت مدرس تهران، دانشگاه فنی و حرفه‌ای الغدیر از استان‌های اصفهان، مشهد، سمنان، همدان، سیستان و بلوچستان و دانشگاه نیشابور بودند.

 

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: داوری آثار بر اساس فرم‌هایی که معیارهای مورد نظر داوران در آن ترغیب شده ‌باشد، انجام گرفت.

 

وی تصریح کرد: این مسابقه در سه بخش طراحی محصول، طراحی مجدد محصول و ارائه طرح‌های نو برای محصولات صنایع‌دستی برگزار ‌شد که شامل منبت آباده، سنگ‌های قیمتی مشهد، سفال لالجین، مینای اصفهان، مس، ملیله، چاقوی و چارق زنجان بود.

 

خدایی‌فرد افزود: رویکرد این نشست، خلق آثاری است که ایرادات طراحی محصولات سنتی را برطرف کند و در حفظ سادگی، زیبایی و اصالت محصولات صنایع‌دستی دقت بیشتری شود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در بخش طراحی بسته‌بندی محصول اختصاص به سفال لالجین، کلاش و گیوه مریوان، ملیله و مس زنجان داشت و در بخش سوم که ایده‌پردازی بود، اختصاص به محصول روشویی با مشتقات با متریال مس داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: