• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1684-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر مجتمع معدنی سرب و روی انگوران:

هیچ کدام از کارگران بومی معدن انگوران تعدیل نشده‌اند


مدیر مجتمع معدنی سرب و روی انگوران گفت: هیچ کدام از کارگران بومی معدن انگوران تعدیل نشده‌اند و تجمع اخیر به خاطر سیاه‌نمایی بود.

 

منصور شبانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تعدیل کارگران معدن انگوران به تیرماه پارسال و زمانی برمی‌گردد که معدن رو به عمیق شدن می‌رفت و در اصل به خاطر یک سری الزامات فنی و کاهش جبهه‌های کاری، باید از تعداد نیروهای انسانی کاسته می‌شد.

 

وی ادامه داد: در آن مقطع با وجود محدودیت‌های موجود از پیمانکار درخواست کردیم که نیروها را به طریقی حفظ کند تا بتوانند بعد از فعال شدن بخش زیرزمینی به کار گرفته شوند؛ در واقع مقرر بود که از 63 نفر نیرو، 22 نفر نیروی بومی حفظ شوند و با پیمانکار بعدی کار کنند.

 

شبانی تصریح کرد: بخش زیرزمینی معدن انگوران بهمن‌ماه پارسال راه‌اندازی شد و تعدادی از نیروهای مذکور نیز مشغول به کار شدند. با این وجود در فاصله بین جابه‌جایی پیمانکاران و با وجود مذاکراتی که با کارگران انجام گرفته بود، تحریک نیروهای کارگری و سیاه‌نمایی آغاز شد.

 

مدیر مجتمع معدنی سرب و روی انگوران افزود: سیاه‌نمایی در حالی دامنه‌دار شد که نیروهای کارگری تا ششم فروردین امسال با پیمانکار قبلی قرارداد دارند و حتی 8 نفر از آن‌ها روزهای آغازین امسال برای همکاری با پیمانکار زیرزمینی جذب شده‌اند؛ به عبارتی کارگران به جای اینکه روی وعده‌های ما حساب باز کنند و منتظر قرارداد با پیمانکار زیرزمینی باشند، به سیاه‌نمایی‌ها دامن می‌زنند و اجازه می‌دهند که عده‌ای از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

 

وی تاکید کرد: ما با وجود اینکه نیاز کمتری به نیروی انسانی احساس می‌شد، شرایط را مدیریت کردیم تا شاهد تعدیل نیروهای بومی نباشیم و با پیمانکار جدید صحبت کردیم که روند انتقال نیرو طی سه ماه انجام بگیرد. با این وجود در طول چند روز گذشته عده‌ای از نیروهای بومی با تجمع در مقابل معدن انگوران، مانع از بارگیری 150 راننده شدند. البته خوشبختانه موضوع حل و فصل شد و هیچ کدام از نیروهای بومی بیکار نخواهند شد.

 

شبانی خاطرنشان کرد: تخریب معدن انگوران کذب است و متاسفانه برخی می‌خواهند که با شایعه‌پراکنی جلوی توسعه منطقه را بگیرند. خوشبختانه برداشت از معدن انگوران همچنان ادامه دارد و همه نیروهای بومی به زودی به کار گرفته می‌شوند. توسعه منطقه ماه‌نشان نیز کاملا به فعالیت معدن انگوران وابسته است.


انتهای پیام