• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-2384-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

در جلسه مشترک مجلسی‌ها با مدیران پتروشیمی زنجان مطرح شد؛

ضرورت گسترش تشریک مساعی برای احیای پروژه‌ پتروشیمی زنجان


نمایندگان «زنجان و طارم»، «ابهر، خرم‌دره و سلطانیه» و «ماه‌نشان و ایجرود»، در جلسه‌ای با حضور اعضای هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی زنجان حضور یافتند و در جریان آخرین تحولات در مسیر احیای این پروژه قرار گرفتند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی شرکت صنایع پتروشیمی زنجان، در این جلسه که در دفتر این شرکت در تهران برگزار شد، آقایان سیدمرتضی خاتمی (نماینده ماه‌نشان و ایجرود)، فریدون احمدی و علی وقف‌چی (نماینده زنجان و طارم) و محمد عزیزی (نماینده ابهر، خرم‌دره و سلطانیه) و احمد حمیدنیا (مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان) حضور داشتند و آقایان موسوی (رئیس هیئت مدیره)، مدیری (مدیرعامل) و جهان‌آرا (عضو هیئت مدیره) در این جلسه میزبان نمایندگان استان در خانه ملت بودند.

 

گزارش تطبیقی از وضعیت شرکت در بهار 94 (اولین سال حضور تیم مدیریت جدید) و بهار 96، اقدام‌های انجام شده برای تامین زیرساخت‌ها، تسویه و تعیین تکلیف بدهی‌ها، اصلاح پیمان‌ها، به‌روزرسانی برنامه تامین مالی و افزایش سه برابری سرمایه، از جمله محورهای این جلسه بود.

در این جلسه در فضایی صمیمی، با تاکید بر گسترش تشریک مساعی برای احیای این پروژه عظیم صنعتی، همچنین درباره خطوط کلی حمایت‌های مورد نیاز پروژه از سوی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تبادل نظر شد.

 

بازدید کارشناسان ارشد بانک ملی از پتروشیمی زنجان

 

کارشناسان ارشد اداره‌کل بررسی طرح‌های بانک ملی، به منظور انجام آخرین بازدید از سایت و گفت‌و‌گو با مدیران شرکت صنایع پتروشیمی زنجان پیش از تخصیص وام مصوب، در سایت این پروژه بزرگ صنعتی در شهرستان ایجرود حضور یافتند.

 

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان در امور اجرایی با اعلام این خبر، اضافه کرد: بانک ملی به عنوان بانک عامل، وام مصوب مردادماه 94 هیئت دولت را از محل صندوق توسعه ملی به این پروژه پرداخت می‌کند.

 

مسعود مددی افزود: طی ماه‌های گذشته مذاکرات فشرده و متعددی با بانک ملی برای فراهم کردن مقدمات تخصیص این وام که به صورت ارزی و ریالی خواهد بود، انجام شده است.

 

وی با اعلام این‌که پرداخت این وام به مثابه گام بزرگ در جهت احیای پروژه پتروشیمی زنجان است، تاکید کرد: خردادماه پارسال از محل آورده نقدی سهام‌داران، افزایش سه برابری سرمایه شرکت ثبت شد که تامین این نقدینگی در کنار تخصیص وام مصوب هیئت دولت، اساسی‌ترین مانع بر سر راه احیای پروژه را که تامین مالی بوده است، برطرف خواهد کرد.

 

مددی گفت: کارشناسان ارشد بانک ملی در این جلسه که مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی پتروشیمی، مدیر سایت پروژه، مدیر طرح و توسعه و کارشناسان فنی شرکت صنایع پتروشیمی زنجان در آن حضور داشتند، نسبت به تکمیل جداول و فرم‌های مربوط بر اساس آخرین اطلاعات و مشاهدات میدانی اقدام کردند.

 

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان در امور اجرایی، میزان وام مصوب هیئت دولت را حدود 300 میلیون یورو اعلام و تاکید کرد: آغاز عملیات اجرایی این پروژه در سال 85 بدون تامین مالی و حتی حصول اطمینان قانونی از تامین قطعی آن، از جمله بزرگ‌ترین خطاهایی بود که مدیریت ابتدایی این پروژه مرتکب آن شد.


انتهای پیام