• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-4987-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

یک شاعر:

مردم زنجان هنردوست و حامی هنرمند هستند


یک شاعر زنجانی اظهار کرد: مردم استان زنجان هنردوست و حامی هنرمند هستند.

 

رضا اسم‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به ایجاد کمپ «آهای خبردار» در فضای مجازی، گفت: این کمپ در چند روز گذشته در فضای مجازی در خصوص آرامگاه حسین منزوی و توجه مسئولان به محل دفن وی فعالیت می‌کند.

 

وی ادامه داد: از زمانی ‌که فضای مجازی وارد سبک زندگی ما شده، نحوه ارتباط و رویکردهای‌مان نسبت به موضوعات متفاوت شده است. با این وجود این فضا علی‌رغم اینکه هزینه‌های مکالمات را کمتر می‌کند و در سرعت بخشیدن به ارتباطات موثر است؛ گاهی نیز موجب تخریب و آسیب به روابط و انعکاس نامناسب موضوعات می‌شود.

 

این شاعر افزود: دنیای هنرمندان نیز از آسیب‌های فضای مجازی خالی نیست و اخیرا نیز یکی از این مشکلات در فضای مجازی دیده می‌شود.

 

اسم‌خانی یادآور شد: برخی فکر استفاده نادرست از این فضا را در سر دارند و می‌خواهند یک شبه بدون هیچ سندی با چسباندن خود به اشخاص برجسته ادبی و هنری نظیر حسین منزوی، نام این شاعر پرآوازه استان را یدک بکشند.

 

وی خاطرنشان کرد: تاریخ همواره نشان داده است که ماندگاری هنرمند فقط و فقط با آثارش میسر بوده و کسی نمی‌تواند به واسطه تبلیغات و وصل کردن خود به فرهیختگان و بزرگان کاری از پیش ببرد.

 

شاعر کتاب «یک ربع به یک» افزود: برخی در فضاهای مجازی خود را به حسین منزوی متصل می‌کنند و ازخود به عنوان رفیق حمام و گرمابه آن مرحوم یاد می‌کنند، در صورتی که اگر به استناد و عکس‌ها و یا حرف‌های نزدیکان منزوی مراجعه کنیم، متوجه می‌شویم که هیچ‌یک از این مدعیان حتی در مراسم تشییع جنازه و گرامی‌داشت او شرکت نکرده‌اند.

 

وی ادامه داد: عکسی که در فضای مجازی در حال پخش است، چند شبهه را در ذهن آدمی ایجاد می‌کند و پیت نفت زنگ زده در گوشه تصویر به نظر می‌رسد که به عمد در آن مکان گذاشته شده باشد و قطعا هدف، خراب کردن چهره زنجان و مردم آن بوده است.

 

این شاعر جوان زنجانی خاطرنشان کرد: مردم زنجان از دیرباز به هنرمندان خود علاقه داشته‌اند و هیچ نشانه‌ای از بی‌احترامی به این شاعر وجود ندارد و همواره مردم در سالروز تولد این شاعر به صورت خودجوش به مزار او می‌روند و اشعاری از این شاعر ماندگار را زمزمه می‌کنند.

 

اسم‌خانی اظهار کرد: ادعا نمی‌کنیم که در خصوص منزوی هیچ کم‌کاری و بی‌توجهی صورت نگرفته است اما این امر همواره از سوی مسئولان ذی‌ربط بود و مردم زنجان همواره هنردوست و حامی هنرمند بوده‌اند.

 

وی افزود: این مسئله که چرا خانه حسین منزوی به موزه تبدیل نشده، همواره موضوعی است که از طرف برخی از هنرمندان مطرح می‌شود اما در جواب به این دسته از هنرمندان می‌توان گفت که خانه شاعران زیادی به موزه تبدیل نشده است و متولی این امر هم مردم زنجان نیستند که بتوانند کاری کنند با این وجود شاعران زیادی هستند که مقبره ندارند و مردمی هستند و در کنار سایر اقشار به خاک سپرده شده‌اند.


انتهای پیام